Gjest Skrevet 8. oktober 2007 #1 Skrevet 8. oktober 2007 Nå har du vel født, siden du hadde termin 26/9!? Hvordan gikk det? Hvordan var fødselen denne gangen??
SuperGlad Skrevet 9. oktober 2007 #2 Skrevet 9. oktober 2007 hei Nøffemor. Har ventet på dette spm fra deg helt siden fødselen. Denne fødselen var like fantastisk som sist :-) Kjente første rie halv ni på morgenen, trodde ikke selv det var fødsel men min samboer så på meg at dette virkelig var rier. Så vi fikk svigermor til å komme å hente Isabell, så dusjet sambo så dro vi nedover. Kom inn halv 11 på føden, hadde da kun 2 cm åpning. la meg rett i badekaret. Etter en time hadde jeg 4 cm åpning, å ville prøve akupunktur. Det hjalp ikke i det heletatt, så de ble tatt raskt ut igjen. Her kommer det som gleder deg: jeg fikk lystgass :-) sa ifra da jeg kom inn at jeg ville prøve uten noen ting, men at jeg SKULLE ha alt jeg ba om hvis samboeren min sa det var greit (han vet når jeg mener ting seriøst å ikke bare slenger ting ut i lufta). Så allerede ved 4 cm fikk jeg lystgass. Mesteparten av grunnen var pga at jeg hadde så vondt i hoftene. Bekkenløsninga var ikke akkurat deilig der jeg lå. Timen etter hadde jeg 6 cm åpning, å da tok jm vannet siden vannblæra presset på. 31 minutter senere var gutten ute :-) DEILIG var det!
Gjest Skrevet 9. oktober 2007 #3 Skrevet 9. oktober 2007 Gratulerer! Fødselen gikk tydeligvis fort. Du hadde altså ingen hjelp av akupunktur. Jeg har aldri hatt akupunktur i fødsel, men jeg hører mange si at de syns det hjelper, mens andre igjen sier at det ikke har effekt. Der ser du, lystgass tok du imot denne gangen også. Lystgass er fint å bruke. Jeg har brukt det alle tre gangene jeg har født, og syns det er avslappende å bruke. Det er bare så synd at lystgassen er på vei ut av de fleste norske sykehus. De hadde som sagt lystgass på det sykehuset jeg fødte, men jordmødrene sa at når lystgassapparatet går i stykker, så kommer de neppe til å skaffe noe nytt apparat.
Vårill Skrevet 9. oktober 2007 #4 Skrevet 9. oktober 2007 Til Superglad! Jeg føler litt at jeg "trenger meg på en samtale" her... Men jeg ble bare så glad da jeg så nicket ditt. Jeg var nemlig aktiv på bim høsten 2005, men jeg mistet min lille spire. Jeg husker du svarte på inlegget mitt da jeg fortalte om hva som gikk galt. Jeg hadde gledet meg veldig til å møte dere Trondheimsjenter i mai-klubben den gang, men det ble altså ikke noe av. Nå er jeg imidlertid endelig gravid igjen, og har termin om 6 uker. Så da syntes jeg det var litt stas at du var her nå også. Du må ha gratulere med den lille gutten!
SuperGlad Skrevet 10. oktober 2007 #5 Skrevet 10. oktober 2007 hei hei :-) Husker ikke nicket ditt sånn i farta, men med den ammetåken jeg er i nå har jeg flaks om jeg går ut døra med sko på :-) Trist at du mistet, å kjempefint at du nå har bare noen uker til du får møte babyen din :-) Du får hive deg på treff etter du har født vettu! Jeg har blitt kjent med maaaange tr.heims jenter med barn helt opp til 8 mnd eldre enn Isabell. Var kjekt å møte reale jenter med babyer selv om ikke babyene var jevngamle.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå