Gjest Lite nurk i magen :) Skrevet 8. oktober 2007 #1 Skrevet 8. oktober 2007 Skal på ordinær ultralyd i november. Men nå har jeg gått på antibiotika kur i 20 dager på grunn av urinveisinfeksjon. Kuren hjelper ikke, og jeg har like vondt som da jeg begynte behandlingen. Legen sa noe om at jeg hadde proteiner i urinen, men han svarte meg ikke når jeg spurte hva det var for noe. Nå er jeg begynt å bli skikkelig bekymret for barnet (er 13 uker idag). Det jeg lurer på er hva som skal til før man blir sendt på en ekstra UL? Og hvis man blir sendt på ekstra UL, får man komme til den ordinære UL?
Meg og gutten min Skrevet 8. oktober 2007 #2 Skrevet 8. oktober 2007 ja det gjør man. jeg var på UL nå på lørdag fordi jeg trodde jeg lakk fostervann, og skal på ordinær UL mandag om en uke. de tar ikke vanlige mål og slik når du ikke er inne på ordinær UL
Gjest Skrevet 8. oktober 2007 #3 Skrevet 8. oktober 2007 Ja man får likevel den ordninære ultralyden. Jeg skal på min 3. ul allerede til uka pga et hematom i livmoren, men får likevel den ordinære som er om 1 mnd. Er bare 14+4. Nå undersøker gynekologen mest det som vekker bekymringen hos oss, mens på den ordinære måler man fosteret mer nøye og ser etter kjønn setter termin osv. Du kan få henvisning til ul hvis du er veldig bekymret. Det fikk jeg forrige gang fordi jeg hadde gått på noen medisiner som jeg var redd skulle ha skadet barnet. Legen trodde at alt var i fineste orden, men siden jeg var fra meg av bekymring henviste han meg til en ul for sikkerhets skyld. Så hvis du er veldig redd, kan det hende legen hjelper deg så du får en ul.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå