Moi 32 Skrevet 8. oktober 2007 #1 Skrevet 8. oktober 2007 Vår sønn våkner 3 ganger på natten for mat. Dette begynner nå å tære på kreftene mine, spesielt fordi han sover for dårlig og kort på dagen til at jeg får hvilt noe. Lurer på å begynne å gi han f.eks litt most banan eller biola slik at han muligens sover noe lengre. Jeg vet at det ikke anbefales før 4mnd, men vet også at mange begynner allikevel ved ca 3mnd. Noen med noen erfaringer eller tips?
Kris. Skrevet 8. oktober 2007 #2 Skrevet 8. oktober 2007 Jeg ville prøvd å drøye til allefall 4 måneder. Hvis du bare ammer kan du prøve morsmelk erstatning, det sover de vanligvis lengere på.. gi det eks, rett før su skal legge deg! Lykke til!
*panama* med to søte små Skrevet 8. oktober 2007 #3 Skrevet 8. oktober 2007 Vi har det også sånn.. Ganske slitsomt i lengden. Gutten min sover 3x30 min på dagtig så jeg rekker ikke sovne en gang før han våkner igjen.. Men jeg begynte med erstatning på kveldstid,men d hjalp ikke...Vi har begynt med smaksprøver på grøt vi nå da...Han blir 4 mnd 20 okt. Men han får så lite enda att det har ingen effekt,men jeg håper at d snart blir bedre..) Kjenner flere som har gitt banan fra 3 mnd alder,skader ikke det ;o)
fox`y Skrevet 8. oktober 2007 #4 Skrevet 8. oktober 2007 har d på samme måte.. min spiser veldig ofte på dag oxo. åsså sover han sjelden mer enn 0,5-1 time i slengen..men er blitt en vane.. min gutt er veldig følsom og har kolikk så jeg vill vente til han er iallefall 4 mnd... du kan jo prøve litt mme på kvelden da,eller velling... Lykke til iallefall:)
Én til Skrevet 8. oktober 2007 #5 Skrevet 8. oktober 2007 Har det på samme måten som dere andre her, ja. Snuppa mi på 3 mnd spiser ganske ofte og sover bare en lang økt midt på dagen hvis jeg er ute og triller, ellers bare 30 min i slengen. Om natten må hun ha mat 3 ganger (hver 3-4. time). Har spurt helsesøster om dette, og hun sier det er "prisen man må betale" for at hun tross alt har et så godt sovehjerte at hun sover fra kl 19.30 til 07.30, og at det vil gå seg til etterhvert. Når hun blir større orker hun å spise mer av gangen, og da holder hun seg også mett lenger. Ble oppfordret til å fortsette og bare gi morsmelk så lenge jeg orker. Men har hørt om flere som starter med velling på kveldstid, så dersom du ønsker det, skulle det ikke være noe i veien, tror jeg :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå