gizka Skrevet 7. oktober 2007 #1 Skrevet 7. oktober 2007 vi flyttet til stavanger i juli,kjenner ingen her...altså meg gjør det ikke så mye,som dere vet så har man ikke så mye tid til overs,men jeg tenker på gulle mitt!hadde vært artig om hun hadde noen venninner eller kompiser på sin alder som hun vokste sammen med!syns det er så trist at hun bare ser tryne til meg og typen døgne rundt:)tenker allerede på 1årsdagen hennes,det kommer jo bare til å være voksne,ingen babyer...stakkars!!! har babyene deres venner????eller er det bare jeg som er rar??
imsdal med julesmak Skrevet 7. oktober 2007 #2 Skrevet 7. oktober 2007 Lillegutt hadde en hel gjeng med DIB venner allerede fra han var 3 mnd. )
Fantasiløs m/ 2 vakre gutter Skrevet 7. oktober 2007 #3 Skrevet 7. oktober 2007 Går dere ikke i gruppe på hs da? Vi er en gjeng på 5 stk fra svangerskapskurset som møtes 1 gang i mnd.. Ellers har han noen venner utenom de også..
mayaya Skrevet 7. oktober 2007 #4 Skrevet 7. oktober 2007 mini her hadde dib-venner fra før han ble født han.. da var de bim-venner da :-) Ellers har vi masse andre bebisvenner, så det er jo koselig.. men hadde vel prøvd å truffet noen ja.. prøvd dib-treff? altså siden?
Hoppetussa 25 og Ylva. Skrevet 7. oktober 2007 #5 Skrevet 7. oktober 2007 Jeg er også i barselgruppe,vi treffes en gang i uka og går tur,på cafe osv. Babyene våre har kjent hverandre i 6 mnd,og er morsomt å se at de ligger på gulvet og "prater" med hverandre og leker. Ellers har snuppa andre baby venner,men varierer litt i alder. Altså barn av mine venner. Du kunne ikke blitt med i barselgruppe på helsestasjonen da?
Learning to fly Skrevet 7. oktober 2007 #6 Skrevet 7. oktober 2007 babyvenner:) Morsomt ord. Med første mann gikk jeg i barselgruppe. Men ikke med andre og tredjemann, så de hadde ikke babyvenner. Tror nok ikke de tok skade av det, ei heller var de triste for å se "bare" oss voksne. Har dere ikke søskenbarn? Og i barselgruppen, så smilte brydde disse babyene seg lite om hverandre. Trodde jo att det var viktig da, men det er nok først og fremst for mødrene att barselgruppen er laget, ikke for att babyene skal få seg venner. Babyen jeg har nå, er kjempeglad i barn som er større. har vel knapt sett en annen baby. Men ler og skratter til de andre barna, spesielt førskolebarn.
Learning to fly Skrevet 7. oktober 2007 #7 Skrevet 7. oktober 2007 ett ord...smilte...som ikke hørte med inni der. Slik går det når man redigerer seg selv:)
gizka Skrevet 7. oktober 2007 Forfatter #8 Skrevet 7. oktober 2007 hadde barselgruppe i kirkenes... spurte helsesøsteren om noen treff eller lignende,hun sa at hun kunne gi meg noen tlf nr til noen mødre herifra som jeg kunne ringe til og bli kjent med,men man kan jo ikke bare ringe til noen ukjente å be dem om å bli venn me oss!))) vil ha babyvenner!!hehe...
imsdal med julesmak Skrevet 7. oktober 2007 #9 Skrevet 7. oktober 2007 Skriv inn på DIB treff sidene her da vel. Var der jeg traff de som ble barselgruppa mi, og det var tross alt i Sandnes, så da burde det vell finnes noen til deg også rundt her ) Mini her er blitt over 2 år nå, så han kvalifiserer nok ikke til babyvenn lengre )
gizka Skrevet 7. oktober 2007 Forfatter #10 Skrevet 7. oktober 2007 hehe....ja,ok..!)husker jeg synes det var så flaut når mamma prøvde å finne venner til meg når vi dro på ferie å slikt,men nu gjør jeg akkurat det samme!hehe..heldighvis er hun for liten til å forstå det!=)
Arb.ledig husmor Skrevet 7. oktober 2007 #11 Skrevet 7. oktober 2007 Vi gikk i barselgruppe der vi gikk før, men møttes aldri utenom på hs. Her vi bor nå, er det ikke sånne grupper. Men jeg traff en her på dib, som jeg har god kontakt med. Og så har jeg en venninne med en gutt som er 1 mnd eldre enn snuppa mi, som vi av og til treffes... Og så reiser vi så ofte som mulig "hjem" til mine foreldre der snuppa har en fetter på 6 år, og en kusine på 2mnd. Selv er snuppa 1 år.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå