Gå til innhold

rusmisbruk/alkoholmisbruk/narkoman/alkoholiker..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er man en rusmisbruker om man har røyket hasj av og til på feks fest, men har hatt kontroll på bruket sitt? Neppe.

 

Like lite som man er en alkoholmisbruker av å drikke seg full en gang i blandt på fest.

 

Det gjør en ikke til en alkoholiker å ta seg en fest nå og da, og det gjør deg ikke til narkoman om man røyker en joint nå og da.

 

Skjønner ikke at det går ann å mikse begreper på den måten der altså. Rusmisbruk liksom. Misbruk er jo når man gjør noe som man ikke har spesielt god kontroll på og det går fra bruk til misbruk.

 

Jeg har ikke svart i noen av debattene, om jeg har røyket hasj eller ikke. Så nå kan dere lure nå!

 

 

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ordet "misbruk" refererer til hva som er den opprinnelige intensjonen med bruk. Hvis man skal se på et rusmiddel som fleinsopp og cannabis, må man nesten gå ut fra at den opprinnelige intensjonen med disse er at de skal spises. Altså: å spise fleinsopp og cannabis er ikke misbruk :-D

Skrevet

hæhæ.. vel, sjokolade skal spises det også men om det går utover kroppen min pga feilernæring når alt jeg spiser er sjokolade så vil jeg vel si at det er misbruk.

 

 

;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...