Tutten-tei Skrevet 5. oktober 2007 #1 Skrevet 5. oktober 2007 Hva er poenget med å diskutere skrivefeil i andres innlegg da??? Det kan da vel ikke være så himla nøye?? Jeg tenker nå ikke over hvordan folk ordlegger seg, og om det mangler bokstaver (eller er et par bokstaver for mye).. Sykt! Ikke rart det er krig i verden så lenge folk henger seg opp i sånne bagateller!!!
Bdancer Skrevet 5. oktober 2007 #2 Skrevet 5. oktober 2007 hehe sant nok... det er jo fort gjort å bomme litt på tastaturet:) Men må si at jeg noen ganger blir overrasket over hvor dårlig skriveferdigheter noen har - men jeg kommenterer det ikke da!
Anonym bruker Skrevet 5. oktober 2007 #3 Skrevet 5. oktober 2007 Enig Bdancer... Tanken har slått meg også, men jeg har valgt å ikke kommentere det - ikke det som er poenget med disse sidene. Men sniker inn at og/å problematikken ser ut til å være et stort problem for de aller fleste... Og doble ord, som f.eks "helse studio", "lille mann" etc. Det heter vel egentlig helsestudio, lillemann etc.. Så fikk jeg sagt det - men er like blid!!!
tullemor_til_snart_4 Skrevet 5. oktober 2007 #4 Skrevet 5. oktober 2007 Er det overhodet ingen som tenker på at det finnes mennesker med dystleksi, og at noen faktisk skriver på dialekt (ihvertfall her inne)??
svana72 Skrevet 5. oktober 2007 #5 Skrevet 5. oktober 2007 hehehe,jeg skriver da ofte feil,at det plager noen sier jo bare noe om dem....De kan ikke ha så mye å gjøre når de henger seg opp i det ...... Ellers ha en flott helg jenter...
Tutten-tei Skrevet 5. oktober 2007 Forfatter #6 Skrevet 5. oktober 2007 Jeg tar meg selv i å skrive "sms-språk" ganske ofte jeg. Er jo ikke akkurat norskeksamen vi driver m her!
Bdancer Skrevet 6. oktober 2007 #7 Skrevet 6. oktober 2007 da tror jeg det finnes flere med dysleksi enn statestikken tilsier. Men det er jo nettopp derfor jeg velger å ikke kommentere det. Så lenge jeg skjønner innholdet. Men det er jo kjent nå at normenn blir dårligere og dårligere til å lese og skrive... så det er nok ikke bare dysleksi. Synes det er litt synd - men henger meg ikke opp i det eller blir irritert. hehe har da andre ting å bruke tiden på. Men synes generelt språkdebatt er litt intressant.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå