jiha Skrevet 4. oktober 2007 #1 Skrevet 4. oktober 2007 Synes jeg leste et sted at dersom man fikk herpes utbrudd under graviditet skal man ta kontakt med lege. Gjelder dette bare rundt kjønnsorganet eller i det hele tatt? Jeg er veldig plaget med herpes rundt munnen for tiden, kommer hele tiden nye=(
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2007 #2 Skrevet 4. oktober 2007 Eneste jeg har hørt om det, er at hvis man har det på kjønnsorganet, og har utbrudd under fødselen, så kan barnet bli smittet. Har ikke hørt noe om munnsår og graviditet.
Leirha Skrevet 4. oktober 2007 #3 Skrevet 4. oktober 2007 Dette vet jeg mye om siden jeg faktisk har herpes genitalis. det eneste med herpes og føsel er hvis du har førstegangsutbrudd under selve fødselen. Det er jo ganske sjeldent en får det for første gang akkurat da. Hvis du har hatt herpes utbrudd før, enten det er rundt munnen eller amdre plasser på kroppen, så danner du antistffer mot dette som går over til barnet. Så jeg tviler sterkt på at du trenger å bekymre deg om du ikke planlegger å få herpes da... Og DET er det ingen som gjør.
Anonym bruker Skrevet 4. oktober 2007 #4 Skrevet 4. oktober 2007 Jeg fikk beskjed om at en måtte gi beskjed til lege/jordmor hvis en hadde herpes genitalis pga smittefare ved fødsel. De sa ingenting om førstegangsutbrudd til meg. Hvis en har utbrudd ved termin, så er det mulig at det hele ender opp med keisersnitt.
Anettemor82 Skrevet 4. oktober 2007 #5 Skrevet 4. oktober 2007 jeg hadde et munnsår her for en del uker siden og det var ikke noe problem sa legen:) så det går nok fint:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå