Mor til en stor og en liten Skrevet 4. oktober 2007 #1 Skrevet 4. oktober 2007 Noen som har tips hva jeg kan gjøre for å redusere ødemer? Har hovnet opp enormt mye siden igår. Gått opp 1 kg siden igår og 3,5 kg siden forrige uke. Beina er helt sprekkferdige og store og kjennes stramme og anklene er helt borte og klamme ut og fingrene er harde og stive. Klarer knapt lukke dem :-( Har 21 dager igjen til termin nå og skjønner at dette er begynnelsen på slutten av et langt svangerskap, men det er så utrolig slitsomt :-(
madame Mim Skrevet 4. oktober 2007 #2 Skrevet 4. oktober 2007 hei kjøp deg kompresjonsstrømper/ støttestrømper på apoteket. ellers er det viktig å drikke mye vann. lenge til du skal på kontroll? prøv å unngå salt da dette binder vann i kroppen. sitt med beina høyt når du sitter, å gjærne bøy på fotbladene.
Mor til en stor og en liten Skrevet 4. oktober 2007 Forfatter #3 Skrevet 4. oktober 2007 Var på kontroll igår og da var det ikke så ille. Ikke proteiner og blodtrykket gikk ned fra 140/90 til rundt 125/75 men jeg var der.... Skal ikke tilbake før om en uke med mindre jeg har født før det.
Jorunn79 m/ jente i magen Skrevet 4. oktober 2007 #4 Skrevet 4. oktober 2007 drikk vann - seriøst!!! prøv å drikk en 3-4 liter... funker på meg!!
Mor til en stor og en liten Skrevet 4. oktober 2007 Forfatter #5 Skrevet 4. oktober 2007 Skal prøve på det :-) Takk for tips!!
Pipolinchen & Amalie Skrevet 4. oktober 2007 #6 Skrevet 4. oktober 2007 Heia...uff skjønner det så godt Har akkurat samme problem som du og ver hvor ubehaglig og vond det er . Jeg har prøvt nesten alt hva man kan gjør...drikke masse vann, legge beinene høyt opp og sånn noe men har ikke hjulpe meg. Seff godt og legge beinene opp men når jeg står opp komme vanne tilbake med en gang. Men nå har jeg kun ei uke igjen og min lege sa at han ikke la meg gå mer en 8-10 dager over termindato siden jeg har hovnet så mye opp i det siste. Håper noe hjelper deg og lykke til
nudi *fødeklar* Skrevet 4. oktober 2007 #7 Skrevet 4. oktober 2007 Ikke kjøp deg støttestrømper, du får dem antageligvis ikke på deg alikevel. ( Av erfaring). De er ti ganger verre å få på enn vanlige strømper, noe som ofte er ille nok når en er høygravid. Smør føttene dine godt, så du kanskje unngår sprekker rundt anklene Jeg synes at det hjelper litt å legge seg et par timer med bena høyt på dagtid. Lykke til!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå