Gå til innhold

spille håndball når man er gravid?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann.

 

Noen som har noe formening om dette? Har funnet ut at jeg er gravid nå ;) Men er litt skeptisk når det gjelder håndballen her. Står i mål på kamper, men på trening er jeg overalt. Hva mener dere?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

har ei venninne som er keeper i fotball i førstediv. hun spilte lenge.. kanskje litt for lenge.

det er veldig lett å få seg ei arm eller ett slag i magen da, men å være med på treninger tror jeg ikke er noe problem.

så lenge du føler du gjør det rette og ikke utsetter barnet for noe:)

Skrevet

Trur elitespelarane spelar t.o.m. 12 veke. Så fram til det bør det vel vere ok, iallefall å trene.

Skrevet

Jeg leste nettopp et sted på nettet her at det ikke var anbefefalt å drive ballidrett i det hele tatt når man er gravid. Det var på en sånn helseside. Selv spilte jeg fotball de første ukene og fikk et skikkelig skudd i magen. Det var ikke godt for å si det sånn. Forrige svangerskap spilte jeg riktignok innebandy til jeg var 3-4 måneder på vei.

Skrevet

Jeg er fotballkeeper, og spilte de første 12 ukene begge gangene jeg var gravid. Men for å si det sånn, så var jeg nok ikke den beste keeperen (var nærmest redd for ballen).

 

Man skal jo helst unngå kraftige fall og slag, og selvfølgelig baller i magen. Så jeg hadde nok vært litt forsiktig hadde jeg vært deg.

Skrevet

tror jeg ville droppet å stå i mål, man bruker jo hele kroppen på en måte, og redder ofte m magen.. (jeg har iallefall aldri hatt så bra magemuskler som sa jeg spilte håndball/sto i mål)

men: finnes sånne brede"rygg-varmere" - slags belte som gjør at ryggen holder seg varm (brukte det pga mye rygg-smerter) - kan jo kanskje brukes for å beskytte magen også?? den har man jo bare innenfor trøya, ingen som ser det! :) kan jo lett få en ball eller et slag i magen ute på banen også, og det heter seg jo at man skal være forsiktig m den slags..så du får vurdere litt hvor lenge du vil holde på.

lykke til !!

Skrevet

Tja, ble jeg noe smartere nå da tro? Ikke helt. Men skal ihvertfall ikke spille etter 12uke. Får se hvordan neste trening blir, og hva jeg føler etter den.

Skrevet

I de fleste bøker jeg har lest så frarådes det pga faren for slag/ball i magen. Kjenner flere som har spilt lenge, og har selv spilt mot gravide hvor magen tydelig har syntes...Det synes jeg som motspiller at var helt forferdelig. Det endte jo med at ingen på mitt lag turdte å ta på vedkommende, noe som blir helt feil i kamp. Før 12 uke er det jo ikke sikkert at graviditeten syntes, men jeg tror jeg hadde vært forsiktig. Personlig hadde jeg lagt opp umiddelbart, men dette er jo opp til hver enkelt.

Skrevet

tenk på dem du enventuelt spille mot,vis en person skulle kastet en ball hardt i magen di slik at noe sjedde!!!

Jeg synes ikke det er rettferdig verken ovenfor lag kamerater eller motspillere...synes du skal bare holde deg til treninger,og ta det med ro...

 

sier ikke dette for at gravide ikke kan være aktive,men tenk på andre spillere,vis de hadde vist at de hadde skadet deg eller ditt barn under en kamp eller trening!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...