Anonym bruker Skrevet 3. oktober 2007 #1 Skrevet 3. oktober 2007 er så stolt av gutten min på 3 år!!!! han bestemte seg for å slutte med bleie, og har vært foruten den på dag tid nå i litt over to uker! Har prøvd ganske lenge men han har ikke vært helt samarbeidsfull til nå. trodde dette ville bli vanskelig, men det var ikke det. så til alle dere som prøver, fortsett det går.
EvaL Skrevet 4. oktober 2007 #2 Skrevet 4. oktober 2007 Så flott da ) Bleieavvenning trenger ikke være vanskelig om man bare har tolmodighet til å vente til barnet er modent for det.
blond Skrevet 4. oktober 2007 #3 Skrevet 4. oktober 2007 Det er det som er vanskelig å skjønne, for det er jo snakk om både psykisk og fysisk modenhet. Det kommer ikke alltid samtidig.
EvaL Skrevet 4. oktober 2007 #4 Skrevet 4. oktober 2007 Det har du helt rett i, slettes ikke sikkert at de to tingene intreffer samtidig. Er jo derfor enkelte barn som gir inntrykk av at de vil slutte med bleie ikke klarer å holde seg tørre, fordi barnet fysisk sett ikke er moden til å gå uten bleie. Da blir det uhell og frustrasjon over lang tid. Eller barn som med all tydlighet viser at de har fysisk kontroll ved at de kan holde seg i "evigheter", men som allikevel nekter plent å slutte med bleier og tisse på do. Blir hysterisk om noen nevner ordet bleieslutt eller foreldrene nekter å sette på nye bleie.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå