Anonym bruker Skrevet 3. oktober 2007 #1 Skrevet 3. oktober 2007 Dette er kanskje et veldig dumt spørsmål - men jeg skal til kontroll hos jordmor i morgen. Første gang hos jordmor - har vært hos legen 2 ganger før. Men begge de to første gangene var på morgenen, i morgen skal jeg på ettermiddagen. Skal jeg da ha urinprøve i veska hele dagen på jobb? Eller bør jeg sette den i kjøleskapet? Det virker liksom logisk på meg at den bør stå kaldt, men det er kanskje bare tull?? Flere som har tenkt samme tanke?
Anonym bruker Skrevet 3. oktober 2007 #2 Skrevet 3. oktober 2007 sett den i kjøleskpet, ellers dannes bakterier, som ikke skal være der, kan slå ut på tester og slikt. Den kan stå i kjøleskapet inntil ett døgn
Anonym bruker Skrevet 3. oktober 2007 #3 Skrevet 3. oktober 2007 hvis du skal ta med morgenurin er det lurt å sette den kaldt, men du kan jo ta en tur på do før du skal til kontroll og, men det burde helst gå over 4 timer fra du tisset til du gjør det igjen for å ta med til legen.
Anonym bruker Skrevet 3. oktober 2007 #4 Skrevet 3. oktober 2007 hmm.. sist jeg var på undersøkelse tisset jeg på glass i halv 9 tiden, og hadde legetime kl 11. kan det ha dannet bakterier i urinen på den tiden?
Anonym bruker Skrevet 3. oktober 2007 #5 Skrevet 3. oktober 2007 antageligvis ikke, men det beste er å ta prøven så nærme kontrollen som mulig eller sette den i kjøleskapet
semma Skrevet 3. oktober 2007 #6 Skrevet 3. oktober 2007 Da jeg satte min i kjøleskapet , "skilte" den seg og ble helt grumsete og rar... Legesekretæren bare kastet den..!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå