Storebror & Lillesøster Skrevet 1. oktober 2007 #1 Skrevet 1. oktober 2007 Varmrett,noe godt? Vi er 5 jenter...
Storebror & Lillesøster Skrevet 1. oktober 2007 Forfatter #2 Skrevet 1. oktober 2007 dytter,ingen som har noen goder varmretter på lur?
Gjest Skrevet 1. oktober 2007 #3 Skrevet 1. oktober 2007 Kyllinggryte med ris, salat og baguette. Bruker Bretagne kyllingsaus som base og tilsetter kylling, paprika, løk og litt fløte. Blir kjempegodt.:-)
Cat.68 Skrevet 1. oktober 2007 #4 Skrevet 1. oktober 2007 En type piroger. Vet ikke hva retten heter men det er rå godt. Spiste det selv på forening og har adoptert denne retten. Du bruker smørdeig/butterdeig det er ca 5 st i en pakke og du får ut 3 piroger av hver når du har kavlet ut den, Fyll Du bruker kylling bog (samme som picnicbog fast med kylling). Skjær det i tynne terninger og bland det med tomatsaus med basilikum og oregano. (coop har en egen burk med dette). finhakke en løk og bland sammen med resten. Legg en klatt med fyll på mitten av hver deigbit, ha over litt riven ost og rull sammen deigen. Lim kantene sammen med egg.. pensle hele pirogen og stek den i ovn ca 10-15 min. Server med frisk grønnsallat.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå