Oslomor76 Skrevet 30. september 2007 #1 Skrevet 30. september 2007 Synes dere det er greit å drikke alkohol de to ukene før du vet om du er gravid...?
Mamma´n til A og F Skrevet 30. september 2007 #2 Skrevet 30. september 2007 Både og...Jeg har gjort det med begge mine. Men var bevisst på at jeg kunne være gravid, så bøtta ikke nedpå. Har en venninne som har prøv i flere år på å bli gravid. Må jo kunne kose seg med et glass vin eller to...Tror det er viktig å leve tilnærmet normalt i prøvetiden.
Frk. Vable Skrevet 30. september 2007 #3 Skrevet 30. september 2007 Vet man ikke, så er det jo ikke noe å gjøre med det... Jeg var en uke i syden før jeg visste det, og der drakk jeg hver dag! Ble ikke full, men drakk likevel hver dag. Sa det til legen min, og han sa det ikke betydde noe. Tror 50% gjør det. Så på en måte er det jo "greit", men syns selv det var helt fælt når jeg oppdaget at jeg var gravid. Fikk skikkelig dårlig samvittighet. Men alt gikk fint med lillegutt!!
Gjest -<<- Skrevet 30. september 2007 #4 Skrevet 30. september 2007 Var det opp til meg ville det aldri være greit å drikke alkohol. Men hva kan man si - folk gjør som de vil, og det er de selv som sitter der og lurer den dagen de føder et skadet barn og aldri vil få vite hvorvidt det kan ha vært den fyllakula rett før de tok testen som førte til det. Personlig hadde jeg nok ikke tatt den risikoen, men each to their own.
Mille** Skrevet 30. september 2007 #5 Skrevet 30. september 2007 Når vi planla å få barn så syns ikke jeg det var greit å drikke alkohol, er ikke verdt risken.
trine_og_mathias+knøtte Skrevet 30. september 2007 #6 Skrevet 30. september 2007 drakk alkahol før æ fant ut æ va gravid.. men vi hadde en prøveperiode på på to år.. man vet jo aldri om man e gravid eller ikke, så syns ikke det gjør nå.. ungen får uansett ikke næring fra deg når den e så liten.. det sa ialle fall min lege til mæ
Kosel Skrevet 30. september 2007 #7 Skrevet 30. september 2007 hadde jeg planlagt og gått inn for å bli gravid så ville jeg ikke drukket nei. Mini (10uker) har vært med på bade fest og piller- tok ryggen og gikk dopa i 14dager på smertestillende. visste ikke at jeg var gravid så det får en jo ikke gjort noe med...fikk alikevel dårlig samv. når jeg oppdaget graviditeten og regnet tilbake... men når en ikke planlegger å bli gravid så tar det jo gjerne litt lenger tid før man mistenker noe enn hvis man prøver...vil jeg tro
♡ Rødhette ♡ Skrevet 30. september 2007 #8 Skrevet 30. september 2007 Nå er det sjeldent jeg er ute på byen.. Hender jeg tar emg en til 2 øl.. Men det er ofte det også..=) Jeg synes det er helt greit.. Om man prøver og bli gravid eller ei.. Jeg har prøvd i over halvannet år.. Og skulle jeg tatt forhåndsregler som at jeg var gravid disse 2 ukene hver mnd hadde jeg blitt gal tror jeg.. he he.. Tar meg en øl og røyk hvis jeg ønsker det.. Når mini kom kuttet jeg all alkohol og røyk med en gang.. Og kommer selvsagt til og gjøre det samme nå..=)
___ Skrevet 30. september 2007 #9 Skrevet 30. september 2007 For min del vil jeg si det er avhengi av tidspunktet. Ved IKM regner man at man er 2 uker på vei, men i virkeligheten har egget festet seg senere enn det. Den første av de to ukene synes jeg derfor det er mindre problematisk enn den siste. Det andre er hva du mener ned "før du vet om du er gravid". Hvis du har mistanke om at du er gravid synes jeg ikke du bør drikke. Hvis du vet at du er i en situasjon der du det du vet at du kan ha blitt gravid synes jeg ikke du kan drikke. Om du derimot virkelig ikke har peiling på at du er gravid eller at du kunne ha blitt det, og du derfor drikker som vanlig, bør du ikke ha dårlig samvittighet for det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå