ragna Skrevet 30. september 2007 #1 Skrevet 30. september 2007 nysgjerrigper som jeg er; er du sosionom? det er din frie rett å la vær å svare, er som sagt bare nysgjerrig jeg
Gjest -<<- Skrevet 30. september 2007 #2 Skrevet 30. september 2007 Nei. Men jeg er innen fagområdet, og antagelig mer kvalifisert på feltet enn sosionomutdannede flest etter hvert.
Libido- Skrevet 30. september 2007 #3 Skrevet 30. september 2007 Men skal det være ei pil? Ser mer ut som revers... =)
ragna Skrevet 30. september 2007 Forfatter #5 Skrevet 30. september 2007 takker for svar. ante meg at det iallefall var innen det fagområdet ja. grunnen til at jeg spør er at jeg går og lurer litt på sosionom-utdannelse for min egen del (i fremtiden engang) men opptakskravene er temmelig beintøffe etter hva jeg har forstått (eks; 600 søkere, hvorav 100 kom inn) du vil slettes ikke ut med hva du jobber med du
Anonym bruker Skrevet 30. september 2007 #6 Skrevet 30. september 2007 Hun jobber innen barnevernet tror jeg;-)
Gjest -<<- Skrevet 30. september 2007 #7 Skrevet 30. september 2007 Nei, jeg vil helst ikke ut med hva jeg helt konkret jobber med. Det varierer - jeg er hovedsaklig student og beredskapshjem, og så har jeg en fleksibel deltidsjobb som ikke har det spor med fagfeltet mitt å gjøre, og en mindre fleksibel deltidsjobb som har mye med det å gjøre. Det er ikke min oppfatning at det er spesielt vanskelig å komme inn på sosionomstudiet. Men vanskelig er som kjent et relativt begrep. I Oslo er kravene høyere enn f.eks i Harstad eller hvor de nå har høgskoler i gokkmokk. Om du vil inn et sentralt sted og strever med poengkravene er deltidsstudier gjerne løsningen, da disse stort sett har lavere poengkrav men ofte krav til relevant jobb. Antall søkere er irrelevant - poengsnitt er relevant: Treårige profesjonsutdanninger i kvinnedominerte yrkesretninger bærer preg av mange blondinesøkere med to i snitt, så se deg ikke blind på at mange ikke kommer inn. Barnevernspedagog og vernepleier er alternativer innen litt samme sjanger. Hovedforskjellene, fryktelig grovt skissert, er at vernepleiere jobber mye med utviklingshemmede, sosionomer mye med rusmisbrukere og barnevernsarbeidere mye med grundig oppfucka tenåringer. Have your choice, liksom. =)
Gjest -<<- Skrevet 30. september 2007 #8 Skrevet 30. september 2007 For mine bakstreverske dager. ->>- vender tilbake når du minst venter det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå