Anonym bruker Skrevet 30. september 2007 #1 Skrevet 30. september 2007 og klaffet det fort da?Hadde dere prøvd lenge uten?
MathildeC Skrevet 30. september 2007 #2 Skrevet 30. september 2007 Jeg brukte de. Begynte aa bruke de etter 3-4 mnd uten hell, og brukte de nesten hver mnd til det klaffet. Brukte totalt ca 10 mnd paa aa bli gravid. Jeg syntes det var greit aa vite at man i hvert fall hadde provd i den beste perioden, spesielt naar det ikke klaffet med en gang :-)
JuleMette-OverBekkenEtterGrøt Skrevet 30. september 2007 #3 Skrevet 30. september 2007 Jeg brukte el-tester de siste månedene. Brukte fra billigtester.dk og må innrømme at jeg aldri fikk helt dreisen på dem, teststreken ble aldri like sterk som kontrollstreken, men jeg regner med at jeg hadde el de dagene den var nesten like sterk... Det klaffet da tilslutt, og det var på mange måter greit å vite hvorvidt man traff el eller ei, men det ble litt mye stress også, endte ofte med at jeg ble skikkelig sur og deppa dersom han ikke var full av vellyst akkurat når jeg hadde testet positivt. Tja til el-tester sier jeg:) Hehe*
bobby - nr 2 i juli Skrevet 30. september 2007 #4 Skrevet 30. september 2007 Jeg brukte. Mest for å få kontroll på når EL var, og fant egentlig ut at jeg godt merket/kjente når EL var selv. Brukte ikke mer en 3 mnd på å bli gravid.
Anonym bruker Skrevet 30. september 2007 #5 Skrevet 30. september 2007 Nei, orker ikke å stresse meg selv med slikt. Eldste her var planlagt og vi brukte 3-4 mnd før det klaffet. Minste er ett Uuuuups... hehe.. Syns det er tøv å bruke så mye penger på EL tester, ville tro enkelte bare blir enda mer stresset av det, og stress er ikke bra hvis man vil bli gravid.
mammasgo`jente Skrevet 30. september 2007 #6 Skrevet 30. september 2007 Brukte i to mnd. Men egentlig sp trengte jeg ikke det for eggløsningen kom akkurat den dagen jeg reknet meg fram til selv. Grunnen til at jeg brukte de førtse gangen var for å se om jeg i det hele tatt hadde eggløsning. Hadde nettopp sluttet på p-piller etter mange år. Andre mnd etter at jeg sluttet på p-pille kom eggløsning akkurat den den skulle, og babyen ble født 40 dager etter! Prøvde egentlig ikke uten testen. Klaffet altså etter 2 pp.
tine1977 Skrevet 1. oktober 2007 #7 Skrevet 1. oktober 2007 Jeg begynte etter 1 mnd, og full klaff med første måling:)
Gjest Skrevet 1. oktober 2007 #8 Skrevet 1. oktober 2007 Vi brukte med mini men det var egentlig mest fordi vi før hadde brukt dem som prevansjon (samme opplegg som disse babycomp/ladycomp/pearly greiene, finne el og holde seg unna ubeskyttet sex i dagene før og etter) og når jeg først hadde så mange så var det jo greit å bruke dem til å bli gravid også ;-) Kjøpte strips fra Danmark, da ble det billig, ca 160 kr for 25 stykk.
Mamma`n_til_snupperuska Skrevet 1. oktober 2007 #9 Skrevet 1. oktober 2007 Jeg brukte digital EL-test flere ganger, men sluttet etterhvert fordi jeg syns det ble litt for stressende. Nå brukte jeg 14 mnd på å bli gravid, så vi var litt på og av med EL-tester. Det som er greit med å bruke dem er å se når du har EL - det er nemlig ikke til samme tidspunkt hver mnd. Noen har jo også bare EL i en eggstokk, og hvis man ikke har prøvd før kan man jo kanskje ikke vite det. De digitale EL-testene var veldig enkle og tydelige å bruke, men dyre...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå