F-mor Skrevet 29. september 2007 #1 Skrevet 29. september 2007 av å ikke ha fred om kvelden eller om natten. hun skal bli holdt om eller holdt på.... vi kan ikke ha barnevakt for hun roer seg ikke uten at vi holder henne:-( hun er 20mnd måtte bare få ut noen frustrerte tanker..
Gjest Skrevet 29. september 2007 #2 Skrevet 29. september 2007 sender deg en varm klem jeg har ingen erfaring å dele, men mye omtanke lykke til!
Nummer 3 kom i november :) Skrevet 29. september 2007 #3 Skrevet 29. september 2007 Hmmm, hvorfor er hun slik? Har det noe med at hun erprematur å gjøre? Sliter hun med andre ting?Klem fra "tante til et svært prematurt barn"
F-mor Skrevet 29. september 2007 Forfatter #4 Skrevet 29. september 2007 hatt utroligt mye vonde luftsmerter i 18mnd av sitt liv, skal ikke se bort ifra at hun har lagt seg til noen sære vaner.
Nummer 3 kom i november :) Skrevet 29. september 2007 #5 Skrevet 29. september 2007 Såpass ja, huff da... Sikkert noen dårlige vaner desverre... Hvordan er legge-rutinene deres da? Kanskje jeg kan gi noen råd?
F-mor Skrevet 29. september 2007 Forfatter #6 Skrevet 29. september 2007 de første 18mnd sov hun bare noen timer i døgnet. nå legger hun seg 19,30 men våkner etter 1-2 timer. sovner ved 24,00tiden, men havner i senga vår etter en stund der hun ligger å river oss i håret til det blir morgen. har prøvt å la hun skrike, men hun ble blå to ganger.
Mrs. Bouquet Skrevet 29. september 2007 #7 Skrevet 29. september 2007 Kjenner til flere som har hatt problemer med det samme med sine premature, de mener det skyldes kengurustarten babyen fikk. De blir ofte mer avhengig av bæring og nærhet, det går nok over i tenårene, hehe.
Mrs. Bouquet Skrevet 29. september 2007 #8 Skrevet 29. september 2007 Ja, jeg kan le, men huff det høres tøft ut for dere.
F-mor Skrevet 29. september 2007 Forfatter #9 Skrevet 29. september 2007 kjekt at du nevner dette Gutsbestebarn fått jente, jeg har aldri snakka med andre så har prematurbarn..men det ligger nok mye i det ja.. ikke så rart igrunn..
Mrs. Bouquet Skrevet 29. september 2007 #10 Skrevet 29. september 2007 Et tips er å legge noe tett inntil henne når du legger henne første gangen, slik at hun ikke føler det er så åpent rundt henne, evt. varmeflaskbamse. Kan også hende hun har hjelp av en slik bamse med hjerteslag.
F-mor Skrevet 1. oktober 2007 Forfatter #11 Skrevet 1. oktober 2007 andre som har tips om dette med soving?
<3 Sander og Marco <3 Skrevet 1. oktober 2007 #12 Skrevet 1. oktober 2007 Nå veit ikke jeg hva dere har prøvd og ikke prøvd, men har du testa ut det å legge deg sammen med henne? Legg ho i midten av dobbeltsenga, og bare ligg og stryk ho til ho sovner... Om ho griner eller prøver å komme opp, så bare nynn rolig til henne og legg ho ned igjen og fortsett og stryk.... Når ho sovner kan du jo bære henne over i hennes seng igjen?
blimbaby Skrevet 1. oktober 2007 #13 Skrevet 1. oktober 2007 Har nok desverre ingen gode råd å komme medc:( Men har selv en prematur gutt... han har aldri vært noen urolig unge, men jeg tror at når de små er premature er man ofte mer tøyelige i forhold til å sette grenser fra første dag, og vil gjerne kose med de mest mulig.. har hatt en veldig urolig gutt som ikke er prematur, og da måtte vi kjøre på gråte-metoden, der vi satt ved senga og lot ham gråte til han roa seg selv oppi der... Det jeg erfarte med ham var at hver gang vi skulle være snille å trøste og bære ble det verre når vi la ham ned igjen... og dermed tok det lengre tid før han slutta å gråte og sovna.. Brukte på det lengste 4 timer på å legge ham.. etter at vi slutta å ta ham opp, og isteden bare la ham ned igjen, eller satte oss ved senga eller utenfor soveromsdøra, skjønte han dette og roa seg selv... det var rett og slett ren trass med at han ikke ville sove..
Colgate Skrevet 1. oktober 2007 #15 Skrevet 1. oktober 2007 Har du prøvd noe bæretøy? Anbefaler www.tettinntil.no, der er det mye info ang bæring. Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå