Fiolinen Skrevet 28. september 2007 #1 Skrevet 28. september 2007 Jeg har to, på 2,5 og 4,5 år. Etter siste fødsel var jeg siker på at jeg ikke skulle ha flere,men det var da..nå har jeg i grunn lyst på en til. Jeg har bare en bror selv, men mellom oss er det 9 år, så vi har aldri lekt sammen slik søsken gjør..men jeg er jo glad i han fordi da! Nå er det slik at samboern er veldig ferdig da, med de to vi har. Han mener de skal følges opp, og dessuten har vi ikke plass til en baby til...vi har et stort hus, men forløpig kun tre soverom. Dessuten er han litt "ego", liker å dra på skiferie osv. Han drar på ferie med oss også, men er glad i å dyrket egoet sitt. Jeg syns det virker så kjekt å ha mange søsken, seff krangler de, men deter vel stort sett de gode minnene man husker når man en gang blir stor.. Je3g vil på ingen måte lure han, men han virker ikke å ville skjønn emeg. Samtidig tenker jeg at greit, er han 100% sikker, så får han gå å kappe strengen, så slipper jeg å proppe i meg hormoenr m vi absolutt ikke skal ha flere. Hva syns dere om dette???
Fantasiløs m/ 2 vakre gutter Skrevet 28. september 2007 #2 Skrevet 28. september 2007 Vil han ikke, så kan du ikke tvinge han heller da..
~sjiraff~ Skrevet 28. september 2007 #3 Skrevet 28. september 2007 Min samboer er som din. Han vil kun ha to barn, jeg har i utgangspunktet alltid sett for meg 3... Men det er noe i det han sier også.. Skal vi ha tre barn må vi ha større hus, mer tid, og ikke minst mer penger. Slik det er i dag blir nok et tredje barn uaktuelt her. Og siden min mann ikke vil ha fler enn to så får man ikke gjort så mye med det, tenker jeg.
snowstorm73 Skrevet 28. september 2007 #4 Skrevet 28. september 2007 Hvis han ikke vil ha mens du vil, må han ta ansvaret for prevensjonen, helt klart. Jeg ville ikke aktiv gjøre noe som forhindrer noe jeg ønsker.
håper på fulltreff Skrevet 28. september 2007 #5 Skrevet 28. september 2007 Lei problemstilling... Det er kjekt med søsken, men det er jo viktig med en familie som har det godt sammen også. Dere får åpne huset for masse venner av barna, så blir det sosialt og mye liv og mye vennskap rundt. Det er jo ikke det samme, men...
susemor-3 små Skrevet 28. september 2007 #6 Skrevet 28. september 2007 Jeg kunne skrevet innlegget ditt selv. Kjenner meg igjen til punkt og prikke i neste alt du skriver. Derfor blir det vanskelig å gi råd. Har ønsket meg nr 3 helt fra to timer etter lillebrors fødsel. Har selv kun en langt yngre søster, og har alltid savnet større familie. Men her er det også mannen som blånekter, og nekter selvfølgelig å snitte seg også... Spiralen plager livet av meg, og piller er det samme som h for meg, så jeg begynner å bli litt desperat. Allikevel har jeg vel egentlig innsett at vi har det perfekt med de to vi har. det er mye jobb med to også når vi begge jobber. Vi har ikke plass til flere i leiligheten heller, så det hadde vært dumt å få flere nå. For oss begynner etterhvert alderen (snart) å sette en stopper. Har ikke lyst til å være abslott den elste på foreldremøtene heller, så tror jeg har slått meg til ro med de to perfekte utgavene jeg har fått. Lykke til - det kan jo hende han snur om en stund hvis du forteller han hvor mye du egentlig ønsker deg en til:-)
FrøkenSprøken Skrevet 28. september 2007 #7 Skrevet 28. september 2007 Greit at det ikke er så mye å gjøre noe med, men det må da gå an å si til samboeren at "jeg gidder ikke å proppe meg full av hormoner fordi DU ikke vil at vi skal få flere barn, så hvis det er så viktig for deg får du gjøre noe med det selv."
hund&barn@fullrulle Skrevet 28. september 2007 #8 Skrevet 28. september 2007 Aldri lett når man ikke er enig. Jeg ønsket meg alltid mange barn, for jeg er selv enebarn.. Vi har to sammen og han to fra før nå, så jeg priser meg lykkelig for de jeg har. Nå er min sak litt annerledes da, for av helsemessige årsaker tror jeg verken jeg orker gå gravid igjen eller ta vare på et barn til. Gubben skal nå kutte strengen og det ALDRI mer barn er ganske rart uansett... Men jeg tror at når en i et forhold sier stopp så må man bare respektere det. Å få barn er for meg en ting man bare gjør i fellesskap, og valget må være enstemmig!! Kos deg masse med de du har, og respekter mannen din er mitt synspunkt.
Mogop fikk augustgutt Skrevet 28. september 2007 #9 Skrevet 28. september 2007 Vet hvordan du har det -velkommen i klubben. Vår problemstilling er at han har et barn fra før (13) og vi har en datter sammen (3) han mener to barn er perfekt -og det gjør jeg også.... Jeg ønsker veldig sterkt et søsken som er mer lik vår datter i alder enn han som er ti år eldre. Jeg vil, jeg vil!!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå