Gå til innhold

Enkelte biomødre sjokkerer meg...noe helt ekstremt


Anbefalte innlegg

Skrevet

Blir sjokkert når jeg leser her inne om ekser som ønsker å feire jul hos sin eks og kona hans. Hvordan er det mulig spør jeg????

 

Jeg og mannen min har tre barn sammen, og i tillegg har han en datter fra før av. Hun feirer jul med oss annenhver jul.

 

Vi hadde aldri sagt ja til å ha moren hennes med på lasset, uansett hvor mye hun selv hadde villet det. Julen er for familie, og hun er absolutt ikke i nærheten av å være i familie med oss en gang. Er også sikker på at hun aldri ville tenkt tanken selv en gang.

 

Hvordan kan det ha seg til at noen av dere biomødre hadde villet dette? Feirt jul hos eksen og hans kone...vært femte hjulet på vogna? Jeg kan ikke i min villeste fantasi fatte og begripe det. Hadde det ikke vært ydmykende for dere? Jeg ville iallfall følt meg helt teit i en sånn situasjon dersom jeg var i deres sko.

 

Leser så mye merkelig her inne...om biomødre. Blir helt satt ut jeg. Av og til skulle jeg ønsket at jeg aldri hadde funnet disse sidene. Da hadde jeg vært lykkelig uvitende om alt det rare dere har for dere. (At noen av dere føler dere knyttet til eksen osv fordi dere er felles foreldre til en unge o.l)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Problemet i den situasjonen med biomor som vil tilbringe julen med eksen og familien er vel heller det bioFAR er totalt ryggradsløs og ikke kan si i fra at det ikke er passende. Joda, jeg er enig i at biomor absolutt bør holde seg unna når barnet skal tilbringe julen hos far, men hjelpe meg, faren må da kunne få av seg sine gigantiske tøfler såpass lenge at han kan si at dette ikke passende..!!

Skrevet

Du blir sjokkert over hva biomødrene finner på...

Det er jo stemødre som sitter å skriver all denne dritten om

biomødre....så jeg vet ikke jeg.

Er vel heller stemødrene som gjør meg kvalm.

Skrevet

Du må vel være biomor selv, hvis du synes at det å skrive at biomor ikke har noe å gjøre hjemme hos sin eks og hans kone på juleaften er å skrive dritt og lage kvalme? Tror nok ikke man trenger være stemor for å synes biomor har ikke noe å gjøre der den kvelden. Og i dette tilfellet (som HI refererer til) bruker biomor barna som unnskyldning for å tvinge seg på sin eksmann og hans kone på juleaften av alle kveld!! Det synes jeg er sjokkerende og direkte usmaklig!

 

Helene

Skrevet

HELT ENIG !!!! Helene

 

De fleste er nok enige i at det er usmakelig.

Skrevet

Jeg er biomor, og jeg og synes dette "julebesøket" er usmakelig. Men jeg er også enig med biomor som reagerer på stemødre.Det er for det meste stemødre som skriver her inne, og innleggene blir jo farget etter dette.

Hadde biomødrene til alle stemødrene skrevet inn her også, så tror jeg at det hadde vist at en sak har mange sider!

Alle innleggene viser jo bare en side av saken, og det er stemor sin. Det er jo ikke sikkert situasjonen er lik virkeligheten, som slik den legges frem her!

Jeg må bare innrømme at jeg har blitt vannvittig provosert over enkelte stemødre her inne, hvordan de omtaler sine stebarn, hva de mener de har rett til osv!Men sånn er det bare, jeg kjenner ikke til den enkeltes historie, enn bare det jeg leser her inne!Men det trenger ikke alltid være slik som stemor legger frem saken, heller!!

Skrevet

Jeg er enig med deg. De av oss som representerer mødrene her inne og ikke stemødrene må være mye flinkere å skrive inn om vår virkelighet... trenger ikke være hatinnlegg. Bare få ut litt frustrasjoner i motsatt retning. Kan gjøre godt det også. Stemødre som mødre trenger også et aldri så lite korrektiv innimellom.

 

.

Skrevet

Amen... Disse innleggene viser bare hva stemødre syntes og tenker...

 

Og det er jo to sider av alle saker...

Skrevet

Det som sjokkerer meg her inne er når mor eller stemor er over det stadiet de ønsker å gjøre noe med situasjonen.De bare ønsker stemor,stebarn eller biomor rett til helvete. Hva får man ut av livet med "mannen i sitt liv" da som stemor tenker jeg. Eller hvor dypt har du sunket når du bruker dine egne barn som brikker i et hevnspill.

 

At mange her er fortvila over situajsonen di har havnet i og ønsker seg ut av den har jeg full forståelse for, men de som er over det stadiet og bare ønsker andre parter "i krigen" et varmt sted - det er de innleggene som sjokkerer meg.

Også finnes det jo de som finner på så mye rart at du kan jo bli helt forundrert over menneskers selvinnsikt (som feks hun som skla innvitere seg selv til X`ns julaften) De sjokkerer også en smule må jeg si:)

 

Lise:)

Skrevet

Det som sjokkerer meg er at det ikke finnes aksept for de som har funnet gode løsninger som fungerer for dem. Jeg er så lei av drittkasting fordi man har et velfungerende forhold til eksen sin.

 

Jeg ville aldri invitert meg selv til eksen min, men dersom de inviterer meg ville jeg sett på det som en enorm tillitserklæring og trolig takket ja. Jeg storkoser meg sammen med resten av "familien" min. Vi kaller oss selv en storfamilie, og dette må da andre her inne kunne respektere.

 

Skrevet

Jeg er uenig med deg lubine, om at en skal takke ja til eksen dersom en blir invitert. Jeg tror dersom eksen og kona hans inviterer meg fordi jeg er alene, så gjør de det kun fordi de synes synd på meg. Og kanskje fordi de synes synd på barna når de får høre at moren satt alene hjemme på julaften. Jeg tror ikke de gjør det for at de ikke har noe imot det.

 

Jeg som mor til to barn som feirer jul hos faren annethvert år, ville ikke trengt meg slik på dem. Jeg er fullstendig klar over at de bare ville invitert meg for skams skyld. Det siste jeg vil, er å få medlidenhet fra de. Da sitter jeg heller alene. Jeg setter meg opp på vakt på jobb de julaftene barna er hos faren jeg. ( mine foreldre feirer ikke jul pga religionen).

 

Jeg hadde heller ikke sagt til barna eller eksen for den saks skyld at jeg ble alene. Det er det samme som at jeg ber meg selv til de. (For hvem har samvittighet til å la noen sitte alene den kvelden)

 

Jeg har et ok forhold til barnefaren, men det får da være måte på.

Skrevet

Aksept for de som har funnet gode løsninger?? Det er vel ingen som ikke har akseptert hvordan du gjør det, lubine. Men jeg forstår at folk reagerer når DU ikke gir aksept for de som IKKE syns slike løsninger fungerer.

Du må klare å se det to-sidig. Du må prøve å forstå at selv om det funker slik for deg, så er det ikke sikkert at alle er fortrolige med slike løsninger.

At dere kaller dere storfamilie, og at du trives i lag med eks og ny dame + unga er flott for deg!

Og hvis stemor føler det fungerer, så er det jo ikke noe problem.

For mange vil dette høres sært ut, og det må du også prøve å forstå.

Kjempe fint for de som har funnet gode løsninger som fungerer for de, men de fleste innleggene her går jo ut på at man IKKE har funnet løsninger som fungerer, og da kan ikke du bare prate i vei om dine idylliske familie-løsninger, for det hjelper liksom ikke noe særlig. Skjønner?

 

Skrevet

Det er da sannelig ikke det som er poenget mitt! Og lille frøken 83-modell burde kanskje våkne opp å se litt på virkeligheten.

 

Det er direkte frekt å si at JEG ikke klarer å løsrive meg fra eksen min, som jeg ikke har vært sammen med på åtte år. Det er ingen her inne som kjenner meg, hverken DU eller Månestråle. Og jeg skal ha meg frabedt å bli hetset fordi jeg forteller hvordan vi har det. Det er ingen her som har noe med det. Hva er problemet? Er det sjalusi fordi noen faktisk har en velfungerende hverdag eller hva er det som egentlig foregår.

 

Jeg synes det er på sin plass at det også kommer frem noen solskinnshistorier her inne hvor det er overflod av hathistorier. Det er ingen som har godt av å bli foret med kun dårlige erfaringer, det er ikke et eneste familieforhold som blir styrket av det. Heller tvert i mot.

 

Jeg har forøvrig ikke noe problem med å se en sak fra flere sider, noe som enkelte her inne åpenbart har jævlig store problemer med.

Skrevet

Hvem har sagt at jeg "sladrer" til ungene om at jeg blir heeelt alene?! Har aldri gjort det jeg.

 

Vi har et normalt og velfungerende forhold. Og ønsker jeg å invitere noen hjem til meg selv, så gjør jeg det. Og ønsker noen å invitere meg hjem til seg, så WHO CARES?! Det er da ingen her inne som har noe med det å gjøre.

 

Har snakket med stemor om denne merkelige holdningen mange stemødre har, og hun kjenner seg overhodet ikke igjen.

 

Skrevet

Det man burde strebe etter er vel at ALLE i storfamilien skal kunne føle seg ivaretatt og respektert, både voksne (både bio- og ste-foreldre) og barn (hel-, halv- og ste-søsken). At barn blir frosset ut under unnskyldningen at man som stemor ikke takler, orker, vil, osv er ikke en akseptabel løsning! Og man bør tåle å høre at andre får dette bedre til, og kanskje noen tips om hvordan de konkret har jobbet for å få det til!

 

Har man barn med et menneske så er man knyttet til denne på godt og vondt! Man kan ikke velge bort far eller mor til sitt eget barn!

 

Og må innrømme at etter å ha lest en rekke av innleggene her så blir jeg sjokkert og skremt over holdningene som vises! (mest stemødre, faktisk) Som at de ikker er glad i stebarna sine, og nekter å innse at stebarnet merker dette!!

 

Blir så irritert på dere egoistiske og barnslige stemødre som av og til lirer av dere de mest utrolige ting!!

 

-mamma (uten stemor, heldigvis!!!)

Skrevet

Jeg synes det er kjempefint hvis du har et godt forhold til stemor, lubine, og er ikke helt enig i "hetsen" mot deg. Du virker jo som en grei biomor og hvis deres situasjon fungerer for dere, er det kjempefint!

:-)

Skrevet

LUBINE

 

Jeg nekter å tro at du er en enkel biomor. Skal vedde på at stemoren til stebarnet ditt sliter kraftig med å forholde seg til deg. Så lite respekt du viser for folk her inne, så er du nok ikke bedre ellers heller. Stemoren til barnet ditt er vel livredd for å si i fra, stakkar.

 

Tør ikke tenke på hvordan du reagerer når noen sier deg i mot, med tanke på din oppførsel her inne. Og her er vi totalt fremmede for deg.

 

Skrevet

Vi har et vennepar, som består av mor med stefar og far med stemor.

Disse drar på ferier sammen, reiser på hytta som en storfamilie osv!I starten syntes jeg dette var kjemperart, men jeg synes det er storartet at alle parter er så trygge på hverandre og seg selv, at de klarer å sammarbeide på denne måten.

Jeg blir derfor veldig irritert når noen son faktisk har et godt forhold til eksen og hans nye familie, rett og slett blir trakkasert!Er det ikke lov til å komme med positive innspill på disse sidene?

Og du anonym som mener så mye om Lubine?Kjenner du henne?Det er utrolig at du kan mene så mye om noen du bare har lest noen innlegg fra!

Dere vil trolig bare ha bittre stemødre her inne, som ikke sier dere i mot og i hvertfall ikke ser positivt på sakene!Helst vil dere blir fortalt hvor rett dere har, uansett hvor paranoide dere oppfører dere!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...