Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #1 Skrevet 27. september 2007 Herregud, for en sippe-kjerring! Meningløst med så mye hyling og skriking. Hun bør heller fokusere på å puste og gjøre en jobb. Hun sa jo neil til epidural - samtidig hyler hun som en gal.. pyse.
Cat.68 Skrevet 27. september 2007 #3 Skrevet 27. september 2007 Får man en bedre fødsel om man ikke hyler? penere og friskere unge kanskje??, Høyere poeng i de tøffe fødende kvinners Forening?? Grattis du har nettopp vunnet en reise for 2 til karibien liksom. Herregud :o/
All Mommy Wanted Was A Backrub Skrevet 27. september 2007 #4 Skrevet 27. september 2007 Noen tar ekstra i når de hyler! Du som er pyse. Hilsen
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #5 Skrevet 27. september 2007 synes det tyder på umodenhet å hyle på den måten. "mamma, hjelp meg" hallo.. grow up.
Cat.68 Skrevet 27. september 2007 #6 Skrevet 27. september 2007 Jeg synes det tyder på umodenhet å plage seg med hvordan andre føder ungene sine!
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #7 Skrevet 27. september 2007 Enig med deg, HI. Typisk fjollete bærte på 22... Patetisk å rope på "mamma..." Hvorfor viser de ikke resten av fødselen forresten?
♥Prinzessin♥ Skrevet 27. september 2007 #8 Skrevet 27. september 2007 Du er jo ikke lite idiot, HI. Jeg for min del har aldri noensinne skreket av smerte (før fødselen). Jeg roper ikke engang når jeg får vondt, for jeg liker ikke å være så høylytt. Men da de verste riene startet, klarte jeg ikke å la være. Jeg hadde rier i ett, fra jeg startet turen til sykehuset og til ungen var født. Jeg hadde 5 cm åpning på én time! Vis meg det kjerringskaberakk som ikke hadde ropt av smerte da! Jordmoren så på meg med kulerunde øyne da hun kjente på meg og sa at det ikke var rart at jeg hadde vondt, når jeg hadde fått så mye åpning på så kort tid. Du aner ikke hvordan andre fødende kvinner har det, HI. Så kjeften på deg.
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #9 Skrevet 27. september 2007 Ha ha, min fødsel var verre enn det, men man driver nå ikke og skriker for det?? Latterlig...
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #10 Skrevet 27. september 2007 poenget er at det er destruktivt og lite nyttig å hyle - da bruker man jo alle kreftene på det i stedet for å komme seg gjennom fødselen / presse. det handler om å ta ansvar for sin egen fødsel. fokusere på at man har en jobb å gjøre. det hjelper fint lite å rope på mamma..
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #11 Skrevet 27. september 2007 Så dere hun lille damen fra Filippinene med 5 kilos unge på Jordmødrene? Omtrent ti leger og jordmødre stod rundt henneog halte og dro i ungen med sugekopp fordi den satt fast. hun ga ikke fra seg en LYD. det sier litt... rimelig forskjell fra den patetiske dama som føder på nettet.
Lillejonas Mekkemikkel Skrevet 27. september 2007 #12 Skrevet 27. september 2007 Er det ingen som skjønner at det er noen som kødder med dere?
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #13 Skrevet 27. september 2007 jeg kødder ikke, jeg mener oppriktig talt at hun virker sutrete, umoden og tullete. i ekstreme tilfelller, hvor smertene er så intense at lyd kommer ut uansett, forstår jeg at folk hyler, men denne damen har jo sutret og hylt under hele fødselen - samtidig som hun sier nei til epidural. hadde hun hatt så vondt som enkelte, hadde hun ikke klart å si nei til bedøvelse..
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #14 Skrevet 27. september 2007 Selv om man sier nei til epidural/bedøvelse betyr ikke det at man ikke har smerter eller lov til å skrike...Idiot!
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #15 Skrevet 27. september 2007 Jeg driter i om andre fødende roper og skriker jeg. For noen føles det sikkert riktig naturlig der og da,for andre ikke. Men må jo si det HI at du må ha lite bekymringer og lite å irritere deg over i livet ditt når det at en fødende som skriker plager deg sånn. Hvor ofte blir det forresten oppdatert ang fødselen hennes på nettet?
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #16 Skrevet 27. september 2007 her er det http://www1.nrk.no/nett-tv/klipp/292292
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #17 Skrevet 27. september 2007 Den som er umoden her HI er deg. At noen roper/hyler under fødsel har ingenting med å være pyse eller umoden å gjøre. For noen er det ganske enkelt en helt naturlig måte å reagere på smertene på. Akkurat som det for noen er helt unaturlig. Noen kaster opp av smertene, er det og pysete da eller? Og hvem er du til å belære andre hva de skal og ikke skal gjøre under er fødsel? Jeg hylte under hver eneste ri helt fram til jeg skulle presse. Da ba jordmora meg om å bruke energien på å presse og ikke hyle, så da gjorde jeg som hun sa. Før dette har det overhodet ingen ting å si for den jobben man skal gjøre om man hyler eller ikke, for man kan ikke bruke krefter på å presse før man har full åpning og pressrier. Skulle jeg bedt om epidural fordi jeg hylte? og hvis jeg ikke hadde epidural kunne jeg bare klappe igjen og ha det så godt? Eneste jeg tenker når jeg leser innlegg som ditt er "jævla hønsehjerne"!
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #18 Skrevet 27. september 2007 du er en sippete pyse du også, med andre ord. 17 år eller?
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #19 Skrevet 27. september 2007 Ble det litt vanskelig å forsvare det jævla fjollete innlegget ditt nå eller? Føler deg bittelittegranne teit kanskje?
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #20 Skrevet 27. september 2007 zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #21 Skrevet 27. september 2007 Hvis dere ser på klippet der hun er hos jordmor vil jeg nok heller tro at hun er redd. Hun virket helt ukjent med hva hun skulle. Hun spurte til og med JM om smertene ble lettere etterhvert!? Kanskje hun hadde taklet det bedre om hun hadde visst litt mer. Jeg vil ikke dømme henne som pyse eller noe, for har en grenseløst vondt (som hun sikkert oppfattet det) og i tillegg er redd så blir det slik. En blir mere sensetiv om en er redd. Har selv vært igjennom undersøkelser der jeg har vært dritredd før undersøkelen, synes det var helt jævlig når det sto på, men når jeg tenkte etter etterpå var det jo så ikke ille! Synes hun var flink jeg, tross redselen som skinner igjennom.
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #22 Skrevet 27. september 2007 tenkte det samme: hun virker redd. tror det er det verste man kan være under fødselen. det beste å gjøre under fødselen er å slappe av, konsentrere seg om at det er en jobb- og puste riktig, hvis man er redd og usikker, blir det garantert en forferdelig opplevelse tror det er lurt å gå på kurs og sette seg godt inn i ting på forhånd.
Gjest Skrevet 27. september 2007 #23 Skrevet 27. september 2007 synes hun er fantastisk flink jeg!! Hun føder et barn på den mest naturlige måten. Det er ikke så enkelt å gjøre alt så jævla riktig første gangen.
Gjest Skrevet 27. september 2007 #24 Skrevet 27. september 2007 Så akkurat klippet, syns hun var flink jeg. Hylte jeg også, syns faktisk det var godt å bare få skrike litt på slutten. Fødte uten smertestillende jeg og.
Den drygaste Skrevet 27. september 2007 #25 Skrevet 27. september 2007 syns hun var flink jeg!!!! jeg lå og hylte hele veien og du skulle hørt meg da jeg plutselig måtte kjøres ned til ks i en jævlig fart.. mer hysterisk kjerring skal dere lete lenge etter!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå