Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #1 Skrevet 27. september 2007 Flere som sliter m treg mage?? Har blitt knall hard i magen, vil jo ikke komme ut når jeg sitter på do å trykker, er faktisk vondt!? Får jo gangsperre etter jeg har mestret! hoho. . litt komisk å da! Er i uke 38, vet ikke om d har noen sameheng m graviditeten..
StineMor_2007_ Skrevet 27. september 2007 #2 Skrevet 27. september 2007 hei=) jeg sliter med det samme jeg oxo hehe. er i uke 38+2... er veldig irriterende... hehe... håper det går over snart,.
M-Tos Skrevet 27. september 2007 #3 Skrevet 27. september 2007 Har samme problem. Jordmor sa til meg at dette kunne bli smertefullt når ungen kom lenger ned i bekkenet, og anbefalte bruk av laktulose for å løse opp. Men jeg må si at gulerøtter, svisker etc fungerer like bra!
oktoberprinsesse *mamma* Skrevet 27. september 2007 #4 Skrevet 27. september 2007 drikk laktulose! det hjelper... pluss her spises svisker til den store gullmedaljen. lei av å sitte å presse i en time for å få ut en sauebæsj:-) løsna hos meg etter jeg begynte med laktulosen. fåes på apoteket
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #5 Skrevet 27. september 2007 Jeg sverger til nektariner og Spelt-brød!!!! Har prøvd svisker, men brakk meg før jeg hadde fått ned fire stk. Og skal man få virkning av gulrøtter, risikerer man å få kjeven ut av ledd eller strekk i tyggemusklene før virkningen tiltrer. Men nektariner hadde "redda" meg mang en gang...
Miss RM Skrevet 27. september 2007 #6 Skrevet 27. september 2007 Samme problem, men det "løsnet" etter at jeg begynte å spise endel druer hver dag. Så ikke noe problem nå lengre :-)
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #7 Skrevet 27. september 2007 Spis masse fiber og drikk rikelig med vann. Duphalac fås kjøpt på apoteket og funker fint (det er jo viktigst), men den smaker kvalmenede søtt og man får mye luft i magen av den - dette er flytende fiber så du må passe på å drikke mye vann til dette også hvis ikke virker det mot sin hensikt. Drikk biloa/kulturmelk, og spis svisker eller tørket frukt f. eks tørkede aprikoser. Mosjon/bevegelse (for den som orker) er også med på å få fordøyelsen i gang. Personlig er jeg ikke glad i noen av disse "matvarene", men jeg fikk faktisk full forstoppelse og enorme smerter på et tidspunkt og fikk da beskjed på sykehuset om å spise disse tingene daglig. Etterpå har det gått greit.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå