Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #1 Skrevet 27. september 2007 Du står i butikken med to nesten like varer... Den ene er billig, uten spesielt merke, den andre er dyr med merke. De er nokså like... Hva velger du? Tar meg i å være så dum (?) å ofte velge det dyreste, tror på pris/kvalitet, men tester viser ofte at dette ikke stemmer. Er det bare meg?
betty74 Skrevet 27. september 2007 #2 Skrevet 27. september 2007 Som regel henger pris og kvalitet sammen. Jeg velger ikke utelukkende ut fra pris, men jeg velger gjerne merker jeg vet er av god kvalitet. Dette er dessuten siste barnet og mye skal selges etterpå, så det jeg legger ut i høyere pris nå får jeg kanskje igjen siden.
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #3 Skrevet 27. september 2007 Jeg handler klær ette hva jeg liker om det koster 200 kr eller 400 kr for en genser... Å så liker jeg at barna mine ikke går likedan som hele barnehagen.. Så vi handler masse på POP og sportsbutikker...
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #4 Skrevet 27. september 2007 ..kan du anbefale gode barneklær-merker?
Krokka og prinsessa Skrevet 27. september 2007 #5 Skrevet 27. september 2007 Spørs hva det er.... Barneklær handler jeg gjerne merker jeg vet er gode. Det samme gjelder ting som dyner, puter etc. Matvarer varierer litt. Jeg betaler gjerne mer for kjøtt av merkevare (kontra "billigvariant)", eller zalo (i stedet for euroshopper oppvaskmiddel liksom). Men skal jeg kjøpe makaroni så kan jeg like gjerne velge den billige utgaven.
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #6 Skrevet 27. september 2007 Til babyen? Eller til vanlig? Når det gjelder mat velger jeg aldri (nær sagt) på pris, men på kvalitet og smak både til store og små. Unntaket er hermetikk kanskje? Ofte har de bare butikkenes merker og de spiller kanskje ikke så stor rolle oppe i det hele. Når det gjelder barneklær tar jeg det jeg liker best i design hvis det er vanlige plagg. Ulltøy er jeg litt mer nøye på og velger kjente merker (de skal jo holde dem varme og skal være rett på kroppen, ikke klø). Sikkerhetsutstyr blir gjerne etter hva jeg tror har best kvalitet (henger ofte sammen med pris). Annet utstyr kommer ann på hvor slitesterkt det virker og hvor lenge det skal brukes. Sikkert lurt å bruke hodet litt og ikke bare gå etter det dyreste for dyrhetens skyld akkurat. Men husk på at testene gjerne måler pris mot kvalitet, eks barnevognen er billigst og bra kvalitet for den prisen, men ikke den beste vognen allikevel. Så er det opp til oss å bestemme hvor mye mer vi vil gi for å få et høyere nivå.
Mamma'n til 2 Skrevet 27. september 2007 #7 Skrevet 27. september 2007 Kommer ann på hvilken type klær det er snakk om. Ullungertøy og lekedresser, sko ect til barnehagegutten velger jeg iht "best i test". Som oftes er "best i test" ikke alltid det dyreste, og er man oppmerksom så kan man ofte finne gode tilbud. Den lille prinsessen min i magen har fått masse fint tøy i god og myk kvalitet til de første månedene - jeg sjekker alltid merkelappene på tøyet, og går ikke etter hvilket brand det er - for meg er spesifikasjonene det viktigste.
*1+1=2 små* Skrevet 27. september 2007 #8 Skrevet 27. september 2007 Jeg kjøper ikke etter merkevarer! Barneklær rekker ikke å bli slitte før du må over til større størelser uansett!! har kjøpt bilstol til nurket for 400kr(fra lidl) den har fått tilnærmet like gode karakterer som den dyre maxicosi(godkjent av både adac og tyske Tüf noe som betyr veldig mye). Kommer også til å prøve meg på bleiene fra Lidl, og jeg går også etter billige mobil abb. istedenfor de kjente!(bare for å komme med eksempler). Nei, pris og kvalitet henger ikke alltid sammen!(noen ganger gjør de det).
MissBenz Skrevet 27. september 2007 #9 Skrevet 27. september 2007 Jeg tenker ikke på pris, samme om det er billig eller veldig dyrt, jeg kjøper det jeg f.eks synes er finest eller som er best i test osv
Renate77 ♥med gutt og jente♥ Skrevet 27. september 2007 #10 Skrevet 27. september 2007 Jeg velger stort sett billig, jeg ) Til og med de billige klærne holder lenge nok til ikke å bli utslitt!
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #11 Skrevet 27. september 2007 Kommer helt an på hva det er. Er det babyklær i str 50 gidder jeg ikke å handle på fru lyng for å si det sånn. Så på en fleecedress der i går som kostet nesten 800,-. Sykt dyrt spør du meg for noe babyen kan bruke bare 1 mnd. Men folk må jo få gjøre som de vil. Når det kommer til sikkerhet derimot vil jeg ikke spare på noe. Bilstol vil jeg ha ny og sikker så da betyr ikke pris noe. Vet ikke helt hvilke produkter du var ute etter men når det gjelder klær for oss voksne og barn (ikke små babyer) så tror jeg nok ofte at pris og kvalitet henger sammen. Ser jo som regel forskjell på dyre og billige klær etter at de er vasket noen ganger.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå