trebarnsmammaen Skrevet 26. september 2007 #1 Skrevet 26. september 2007 Hmm... er bedt på fårikål, men det er vel ikke noe særlig med kål for sarte små to-måneders mager?? Erfaringer? Jeg kunne kanskje bare spise kjøttet, det må jo være litt bedre. Skal bort dagen etter og vil helst ikke ha en hylende baby... (hvem vil vel det, forresten;) .)
mamman te Vetle og Alma Skrevet 26. september 2007 #2 Skrevet 26. september 2007 nei, det er sikkert ikke bra. du kan jo prøve i små doser, eller for å være helt sikker ikke spise det. Han han eller hun reagert på andre ting da?
ejiec++ Skrevet 26. september 2007 #3 Skrevet 26. september 2007 Det tror jeg IKKE er å anbefale. Voksne får jo luft i magen av kål, tenk da på den lille baby-magen. Spis heller kjøtt og poteter - så får dere sove i natt :-)
Anonym bruker Skrevet 26. september 2007 #4 Skrevet 26. september 2007 Du kjenner babyen din bedre enn noen annen, om hun reagerer på ting du spiser så ville jeg holdt meg unna det, men om hun ikke gjør det så er det jo bare å spise :-) jeg har kunnet spise akkurat det jeg ville og mini ble aldri dårlig i magen/magevondt :-)
Lillegullet130707 Skrevet 26. september 2007 #5 Skrevet 26. september 2007 Jeg spiste fårikål i går, var bare litt sparsom med kålen. Det gikk helt fint! Men vesla mi er ikke så sart i magen heller virker det som. Det er du som kjenner ditt barn best og vet hva det tåler. Lykke til!!!
bobobaby+Lucas og Nathalie Skrevet 26. september 2007 #6 Skrevet 26. september 2007 jeg har nå spist fårikål 2 ganger og min lille gutt har ikke reagert. da var han 5 og 6 uker.
9nah Skrevet 26. september 2007 #7 Skrevet 26. september 2007 jeg spiste masse fårikål i går og jenta mi var like fin etterpå og i dag. hun er 3 mnd.
trebarnsmammaen Skrevet 27. september 2007 Forfatter #8 Skrevet 27. september 2007 ...ok. Høres ut som det er ganske individuelt.Vesla har vært mye ustabil i magen , men synes hun er bedre nå om dagen. Spiser litt kjøtt og poteter, jeg. Det er uansett det jeg liker best;-) Takk for svar!
Gjest Skrevet 27. september 2007 #9 Skrevet 27. september 2007 Har prøvd fårikål, min lille reagerte ikke. Men så reagerer han ikke på noe annet heller. De nye anbefalningene er vel at man skal prøve seg fram. Kanskje du kan prøve å spise litt!?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå