Anonym bruker Skrevet 26. september 2007 #1 Skrevet 26. september 2007 Hei! Snart klar for fødsel, men gruer litt for å føde på Ullevål. Har hørt mange historier fra pasienthotellet ved Ullevål... 3 timer etter fødsel blir vi skysset dit, ikke tilstrekkelig oppfølging, må visstnok "mase" for å få nødvendig amme-hjelp, jordmødre med dårlig tid...etc. Noen som har noe positivt å meddele? Hilsen gravid, uke 39.
betty74 Skrevet 26. september 2007 #2 Skrevet 26. september 2007 Det er 6 år siden jeg fødte der sist, men jeg kan jo dele min erfaring likevel. Jeg havnet på barselavdelingen rett etter fødsel, det var fullt på hotellet og jeg kunne dessuten ikke stå på bena ( hvilket er er et kriterium - man må kunne gå selv) Første døgnet på barsel var ingen god opplevelse, jordmødrene og sykepleiererene der hadde altfor mye å gjøre, de var ikke spes. hjelpsomme eller positive og jeg måtte dele rom med en dame med et bittelite barn. Dette barnet skrek mye (gjerne når mitt barn sov) og hun pumpet ustanselig. Etter et døgn der var jeg trist og utslitt, hadde ikke sovet på 2 netter og var bare dødsglad for å bli overført til hotellet. Der smakte maten bedre, jordmødrene var mindre synlige, men for all del tilgjengelige. Og jeg fikk sove - endelig!! Hvis jeg er i form til det vil jeg gjerne på hotel denne gangen også.
BizziBee Skrevet 26. september 2007 #3 Skrevet 26. september 2007 Dette kommer jo litt an på deg også da, og hvilke forventninger du har til oppfølging. Jeg var der for ett år siden med min første, og var opptatt av å få være så mye som mulig i fred og finne ut av saker selv. Jeg opplevde ikke manglende oppfølging. Om man lurte på noe utenom de vanlige "visittrundene", var det bare å ringe. Og alle jordmødre og barnepleiere er rett bort i gangen. Sett i etterkant, satt jeg veldig stor pris på at jeg og mannen min kunne dele den første tiden sammen med barnet vårt alene, uten å muligvis måtte dele rom med 2-3 andre. Vet ikke om dette er din første, men forsøk å si klart fra hva forventningen din er når du kommer dit og hva du føler du trenger hjelp til, så får du nok den støtten du trenger. Det stemmer at du blir sendt ganske fort til hotellet, men har du en grei fødsel så klarer du det fint! Ellers kan jeg nevne at vi fikk kjempegod mat på hotellet, barnelegene var supre og jeg følte meg i trygge hender hele tiden. Lykke til:)
Propellmamma til 2 Skrevet 26. september 2007 #4 Skrevet 26. september 2007 Jeg fødte der for 3 år siden og er litt lei meg for at jeg ikke får føde der denne gangen også. Hadde litt komplisert fødsel og måtte være 3 netter på sykehuset før jeg fikk 2 netter på hotellet. Da jeg kom på hotellet var de overrasket over hvor liten ammehjelp jeg hadde fått på sykehuset, og de hjalp meg veldig der. Og så får du jo et flott hotellrom for deg selv, og pappaen kan være der sammen med deg hele døgnet! Gled deg!
Anonym bruker Skrevet 26. september 2007 #5 Skrevet 26. september 2007 Jeg tror du skal bare slappe av og glede deg. Siden du har en fra før er du tryggerer denne gangen og vet litt mer hvordan du skal gjøre ting, alt er ikke nytt for deg. Jeg har jobbet der og det er ganske så fantastisk og privat. men trenger du mye hjelp og oppfølging da kan jeg skjønne at du har hørt forferdelige historier. Skulle ønske jeg skulle dit:)
Kristi*trebarnsmor* Skrevet 26. september 2007 #6 Skrevet 26. september 2007 Jeg var kjempefornøyd Følte ikke at jeg ble pushet inn dit med en gang egentlig. Jeg spydde og var dårlig rett etter fødselen, så jeg fikk sitte i fødesengen helt til jeg følte meg klar for å flytte. Selv om jeg har hørt i ettertid at det var ganske fullt på avdelingen den dagen... Jeg slet også med ammingen, og jeg er kjempefornøyd med den hjelpen jeg fikk! Utrolig snille og hjelpsomme pleiere. Du kan glede deg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå