Anonym bruker Skrevet 25. september 2007 #1 Skrevet 25. september 2007 Min baby liker ikke å sove på ryggen, så vi har gitt etter.. den lille sover på magen i senga si. Tenker selvfølgelig på krybbedød vi også, men stakkars liten må jo sove! Vi har det luftig og godt på soverommet, passer på at dt er nok luft og skifter laken ofte. Vi er ikke røykere og sover aldri sammen med oss i vår seng. Kjenner til statistikken.. men er det virkelig bare vi som lar ungen ligge og sove på magen?
Mrs. Bouquet Skrevet 25. september 2007 #2 Skrevet 25. september 2007 Ja, det er så og si ingen som lar barnet ligge på magen før det legger seg over selv.
*Mi tesorito* Skrevet 25. september 2007 #3 Skrevet 25. september 2007 De første par mnd sov vår også best på magen, men lot han bare sove sånn i stua på dagtid slik at vi så han hadde det fint... Nå er han 6 mnd og legger seg på siden når han skal sove, han snur seg i søvne og våkner på magen, så vi må snu han igjen... Sover visst ikke så godt på magen lenger han:)
Willy Wonka Skrevet 25. september 2007 #4 Skrevet 25. september 2007 Sikkert flere som gjør det. Men da ville jeg i kanskje investert i sånn....ja, hva heter det, sånn som varsler om baby puster/stopper å puste. Med tanke på statestikken og hva forskere har kommet frem til ang. mageleie.
Anonym bruker Skrevet 25. september 2007 #5 Skrevet 25. september 2007 Hvor kan man få kjøpt sånn tro? HI
Willy Wonka Skrevet 25. september 2007 #6 Skrevet 25. september 2007 Vet ikke, men vet at det finnes på markedet. Babyutstyrsbutikker, kanskje?
Anonym bruker Skrevet 26. september 2007 #7 Skrevet 26. september 2007 På prematuravdelingen sov Jr. på magen, men da var han koblet til alarm. Ville ikke gjort det hjemme nei. Ihvertfall ikke uten pustealarm. Her finner du pustealarm på nettbutikk (finnes sikkert andre butikker også): http://www.nasal.no/babysense.htm Har ingen erfaring med denne typen pustealarmer, men det er sikkert noen her inne på DIB som har brukt/bruker den.
lengter daler ned i skjul... Skrevet 26. september 2007 #8 Skrevet 26. september 2007 gutten min sover bare på magen nå, etter ca 6 uker med veldig lite søvn og mye skriking ga vi opp, legger han på mage og nå sover han faktisk ) jeg tenker mye på krybbedød og har dårlig samvittighet, men han må jo få sove!
*Maggi* Skrevet 26. september 2007 #9 Skrevet 26. september 2007 Vi har en slik pustealarm, og den fungerer utmerket. Den heter Babysense II, og du kan lese mer om den på www.babysense.no. Vi har nå brukt den i ca. 4 mndr. og vi har enda ikke hatt en eneste feilalarm. Alarmen går innimellom likevel, men det er fordi vi glemmer å skru den av før vi tar lillegutt opp av sengen, så vi får innimellom en bekreftelse på at den virker. Superenkel i bruk. Koster mellom 1600 og 2000 kroner ny, sjekk evt. finn.no - der dukker det opp brukte slike med ulike mellomrom. Jeg kjøpte vår på finn.no. Ser at lillelulle.no selger dem til 1590,-. Vår sover ikke på magen (iallefall ikke ennå), men synes det er betryggende likevel - han er født 9 uker prematur, men hadde aldri store utfordringer pustemessig. Største årsaken til at vi valgte å investere i den, er vel rett og slett redselen av å oppleve krybbedød. Hver kveld når jeg legger meg og ser det lille grønne lyset blinke, er jeg glad for at jeg har den - jeg slipper å omtrent vekke lillegutt for å sjekke om han puster - det grønne lyset er bekreftelse nok på det.
ღDidrikmamsenღ Skrevet 26. september 2007 #10 Skrevet 26. september 2007 Gutsbestebarn fått jente : Hvordan kan du si noe slikt? Vet du hva folk flest gjør??? Her sov storesøster på magen pga at hun ikke fikk sove når hun lå på ryggen, Didrik ligger på rygg for det er det han liker best. Tantebarnet mitt har ligget på magen siden fødselen og vet om fler som gjør det. Det er enten å legge de på magen eller at de ikke sover i det heletatt. Så lurer litt på hvordan du kan si at der er så og si ingen som lar barnet ligge på magen.
JuleMette-OverBekkenEtterGrøt Skrevet 26. september 2007 #11 Skrevet 26. september 2007 Dere er nok ikke alene nei, det er to stk i barselgruppa mi som lar babyen sove på magen. Jeg sov forresten på magen da jeg var liten, det samme gjorde sambo og sikkert mange av dere andre som er født på slutten av søtti, begynnelsen av åtti tallet også. Her inne får man av og til inntrykk av at å la babyen sove på magen fører til den sikre død men babyen snur jo på hodet dersom den ikke får puste. Selv hadde jeg nok ikke hatt nerver til å la henne sove på magen fordi jeg har lest for mye skrekkpropaganda, men de første ukene lå hun endel på siden.
Gjest Skrevet 26. september 2007 #12 Skrevet 26. september 2007 Anniken sover på magen i stua med oss, eller oppå meg eller pappaen. Når jeg ligger henne inn til pappaen om morgenen tar han henne opp på brystet så hun får sove der, men det ender ofte med at han også sovner. jeg lar dem få ligge slik en stund, men sjekker innom innimellom for å se om alt står til. dessuten så "snakker" hun ofte i søvne, så jeg hører jo at det er liv i henne. hun er 3 uker.
M@mm@nmin <3 <3 <3 Skrevet 26. september 2007 #13 Skrevet 26. september 2007 NEI DA ;-) Her sover jenta også på maven!!! Helt fra 14 dg etter fødselen har jenta sovet på maven på dagtid - Og hun sov lange "gode" økter på dagtid - Virket godt fornøyd! Tok ca 2,5 mnd før jeg "gav opp" og la henne på maven på natta - Mitt beste valg!! Hun gikk over fra soverperioder på 1/2-1 time til 3-4 timer - Og ble en mye mer fornøyd beibis:) En fornøyd beibis gir en fornøyd mor;-) Dette med krybbedød har jeg lest mye om - og tenkt mye på den første tiden. Det virker som om varme har MYE å si (spedbarn regulerer vamen mye bedre når de ligger på rygg:). Vi har det godt og kjølig på rommet og pakker ikke inn jenta mer enn nødvendig. Er nøye med å kjenne på henne (Hun er en beibis som ikke trenger så mye klær på for å "holde varmen":) I bunn og grunn er det jo foreldrene sitt valg - mave el rygg!!!!! Sove må vi alle!!
Anonym bruker Skrevet 26. september 2007 #15 Skrevet 26. september 2007 HI igjen her.. godt å lese at det er flere. Man blir jo såå skremt og innpodet om at man MÅ ha de på rygg. Føler jeg blir sett på som dum og uvitende som lar baby ligge på magen, derfor jeg ikke orker å bruke nicket mitt. Skal sjekke ut tipset om pustealarm, takk skal du ha =)
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #16 Skrevet 27. september 2007 Jenten vår sover på magen! Dette var noe vi begynte med tidlig. Lå hun på ryggen våknet hun bare av sånne fall reflekser, veivet med armene og våknet. Hadde dessuten masse luft problemer (kolikk) og mageleie hjalp. Men hun var/ er en sterk jente og holdt hodet sitt opp helt fra fødselen. Vi hadde jo ikke noe valg, både liten og stor må jo få litt søvn.
Anonym bruker Skrevet 27. september 2007 #17 Skrevet 27. september 2007 Samme her. Alle mine tre har sovet på magen...
maje76 og emilie 15.07.07 Skrevet 27. september 2007 #18 Skrevet 27. september 2007 Emilie ligger faktisk å sover på magen nå. Sover hver dag på magen i senga si og da sover ho tre timer. Om natta sover ho på rygg/ siden
moniccen og Stina 14.06.07 Skrevet 27. september 2007 #19 Skrevet 27. september 2007 Stina sover også på magen. Hun var akkurat som flere andre sier her. Våknet av fall-refleksen på rygg. Sov bare korte korte økter... Utrolig slitsomt for både henne og oss. Men da hun fikk ligge på magen sov hun kjempegodt. Guttene var også slik... Mamma forteller at alle hennes tre unger var slik også... Men vet jo d er noe større risiko, og det er tungt. Er jo bekymret hver natt... Men tross alt er ingen av de andre risikofaktorene tilstede i livet hennes. Og smokk bruker hun, det skal virke forebyggende. I tillegg er det jo ikke slik at krybbedød aldri rammer noen som sover på rygg heller, man kan ikke gardere seg, bare senke risikoen. Med nr to gutten min, var faktisk helsesøstra enig tilslutt at vi måtte bare la han sove på magen. Han la dårlig på seg, og vi var alle utslitte... Ble en annen unge da han fikk sove på magen. Jeg misunner dem som har unger som sover godt på rygg, det skal være sagt.
_svana_ Skrevet 27. september 2007 #20 Skrevet 27. september 2007 Nei du er ikke den eneste. Begge mine gutter nektet å roe seg på ryggen da de var små. Da A var 3 mnd klarte han å sovne på ryggen, men E klarte ikke det før han var 10 mnd! Fortsatt liker de best å sove på magen, og nå er de snart 1 år. Vi måtte bare det valget, selv om det var vanskelig. Ingen av oss fikk sove.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå