Gå til innhold

Etter fostervannsprøve (for toxoplasmose)?? Hjelp!


Anbefalte innlegg

Skrevet

I dag har jeg tatt fostervannsprøve for å sjekke om babyen er smittet med toxoplasmose:( Jeg fikk påvist på fredag at jeg er smittet nemlig, og ble det mest sannsynlig i tyrkia før jeg fant ut at jeg var gravid.. Huff, det var skikkelig ekkelt med den nålen som bare forsvant inn i magen min- like vet den dyrebare skatten som ligger der inne! Har vel aldri vært så nervøs før..

Men er det noen som har tatt fostervannsprøve som kan fortelle litt om hvordan det føltes etterpå?

Det murrer nemlig litt i magen enda, men de sa det var helt normalt med litt "menssmerter"..

Når skal man evt oppsøke lege? Hvilke symptom?

Nå må vi bare vente på prøvesvarene på fredag.. Kryss fingrene for meg jenter!!!

 

Klemm

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg tok fostervannsprøve for 3 uker siden!

 

Jeg hadde mensmurringer og fikk lett kynnere i 3-4 dager etterpå, så ta det med ro! Spesielt idag og i morgen! La mannen din ta alt av rydding, vasking, matlaging etc! Du skal være så mye i ro som du bare klarer! IKKE løft ting som veier over et halvt kg! Det ble jeg anbefalt ihvertfall!! :)

 

Det går nok bra skal du se! :) Men skal du kun få svar på Toxo da eller skal de ta full kromosontesting i tillegg? :)

 

Klem! :)

Skrevet

Hihi, ja jeg ligger bare på sofan og prøver å ikke røre meg for mye! Ja, det går nok bra.. Men det var ikke noe godt akkurat nei!

De skal bare sjekke for toxo ja- det er ikke noe indikasjon for noe annet.. Så da får jeg svar kjapt.. Har du fått svar på din prøve? det tar vel 3- 4 uker med kromosomtestingen? Huff, fælt å gå å vente også:(

 

Klem:)

Skrevet

Lykke, lykke til! Håper alt er bra med den lille i magen din! Det er jo tross alt ikke så stor sjangse for at han/hun skal ha blitt smittet, eller hva har legene sagt??

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...