Gå til innhold

Noen som bruker "nattlue" på babyene?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi fikk beskjed på sykhuset og av HS at nattlue ikke var nødvendig, ikke bra rett og slett, så fremt det ikke var ISKALDT på soverommet om vinteren. Dette pga. muligheten for å slippe ut varme hvis han skulle bli varm om natten.

 

Bare spør, for venninna mi stusset veldig på at jeg ikke bruker lue om natten (hører med til historien at dette er en barnløs venninne....hehe)

 

Gutten min er 3 uker.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Man skal visst ikke bruke lue om natten, for så små klarer ikke kontrollere temperaturen selv, og kan lett bli for varme

Skrevet

Man skal ikke bruke lue på de små om natten. På sykehuset da de at man ikke skal bruke lue på de små inne i det hele tatt, siden de kan overopphetes i hodet.

Hvis man har det så kaldt på soverommet at man vurderer lue, bør man kanskje heller vurdere å lukke igjen vinduet.

Skrevet

Var bare det jeg også trodde og har hørt fra sykehus og HS.Men leste i en tråd her inne mens jeg gikk gravid om noen som brukte nattlue.... Kanskje man får ulike råd, eller de er hysteriske??

 

HI

Skrevet

i "gamle dager" brukte man jo nattlue på små barn, kan jo hende noen har fått råd av noen eldre jordmødre eller lignende å bruke det?!

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...