Anonym bruker Skrevet 19. september 2007 #1 Skrevet 19. september 2007 Heisann! Fikk noen forferdelig vonde og store hemorider etter fødselen av gutten min for snart 4 uker siden. De er ikke vonde lenger, og har minket veldi i størrelse, men lurer på om noen vet hvor lenge de kommer til å vare? Har ikke noe særlig lyst å ha deler av tarmen min hengende på utsiden selv om det ikke gjør vondt. Er jo ikke akkurat noe jeg gleder meg til å vise mannen min når vi endelig kommer igang med sex igjen etter fødselen...... Fikk resept på xylocain av lege som jeg har brukt hver dag siden, men er vel ikke så lurt å gå på den så lenge heller... Noen som har noe råd?
Gjest Skrevet 19. september 2007 #2 Skrevet 19. september 2007 Jeg hadde pressrier i en evighet og pressa på meg noen hemorider. Uff, veldig vondt altså. Jeg kjøpte sånn alkos-anal på apoteket og de forsvant 3 uker etter fødselen Kanskje den hjelper deg bedre!
Anonym bruker Skrevet 19. september 2007 #3 Skrevet 19. september 2007 jeg fikk også hemoroider etter fødselen og de er jeg enda ikke helt kvitt, etter snart 6 mnd!! Har vært hos legen ogfått både stikkpiller og salve. Så får vel ta meg enda en tur til legen,tenker jeg.. Jeg prøvde også alkos-anal uten effekt.
Anonym bruker Skrevet 19. september 2007 #4 Skrevet 19. september 2007 Jeg var også plaget av dette. Fikk stikkpiller og salve pluss en drikk som gjorde at avføringen skulle bli mykere. Jeg sprakk hele tiden, og grudde meg virkelig å gå på do. Ingentingen av det legen ga funket noe særlig. Så gikk jeg på apoteket og kjøpte alcos anal. Jeg brykte den hver gang etter jeg hadde dusjet, og etter at jeg hadde bæsjet. Veldig viktig å vaske seg etter hver gang man er på do! Noe som også lindret veldig var å sette stumpen ned i et kar med grønnsåpevann (sånn man kjøper på apoteket). Hender at hemoriden min sprekker hvis jeg har hard avføring, men da må jeg passe på å ikke presse. Drikker også biola hver gang jeg merker at avføringen er litt hard.
snart4barnsmamma Skrevet 19. september 2007 #5 Skrevet 19. september 2007 Eg hadde hemorider etter første fødsel...Fekk sheriproct salve og stikkpiller...Hemoridene var borte etter 3-4 dager...Funka bra på meg-
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå