Sussa23*2nydeligeJenter* Skrevet 18. september 2007 #1 Skrevet 18. september 2007 Hva ville dere gjort om samboer/mann har helt feil døgnrytme? Han er sykmeldt nå, og har vært det ei stund, og han sier han ikke greier å komme seg opp til rett tid hvis han ikke jobber. Liker og være opp på natta gjør han og. Jeg ligger ofte og sover alene fram til 5-6-7 tiden på morgenen, da først kommer han og legger seg. Og da sier jo det seg selv når han kommer seg opp da, ikke før i 1-2 tiden på dagen. Dette irriterer meg litt, har tatt det opp flere ganger, men blir ikke bedre. Han sier han skal prøve å snu døgnet, men det skjer ikke. Enten sitter han på stua å ser film, og sitter på nett, eller så tar han med seg pc'n i senga (fordi jeg maser om vi kan legge oss samtidig), og holder på med den der til langt på natt, ser film osv, som gjør at jeg sover urolig.. Er i tillegg utrolig morgengretten, og blir sint om jeg ikke har greid å vekke han til en evt avtale osv.. Hva synes dere, er dette akseptabelt?
Sussa23*2nydeligeJenter* Skrevet 18. september 2007 Forfatter #2 Skrevet 18. september 2007 opp opp =o)
grå :) Skrevet 18. september 2007 #3 Skrevet 18. september 2007 så lenge det ikke er til plage for familien så lar jeg gubben få ha den døgnrytme n han vil, men å sove så lenge hver dag er i overkant. da hadde jeg nok sparka han ut av senga og sett opp planer for formiddagene som han måtte delta i. dessuten bør han ta hensyn så han ikke ødelegger din søvn med sine vaner. kanskje det hjelper å sende ham ut på sofaen eller gi ham eget rom? tror iallefall min hadde steila ganske bra da.
Sussa23*2nydeligeJenter* Skrevet 18. september 2007 Forfatter #4 Skrevet 18. september 2007 Ja, føler han ikke tar nåkk hensyn til meg og mine ønsker. Vanskelig og få sparka han ut av senga, da han er så hissig på morgenen. Da lar jeg han heller være, og unngår sure miner o.l Vi har ikke et felles barn, så mi tar jeg meg av alene om morgenen osv. Han har ei datter som vi har annenhver helg, prøver å være litt mere streg på at han skal komme seg opp da, og hjelpe til, så jeg ikke får alt ansvaret for begge barna alene. Litt kjedelig dette, får håpe det snur snart, Ja, jeg får gjøre som du sier grå, sende han på sofaen;)
PlinkiPlonk Skrevet 18. september 2007 #5 Skrevet 18. september 2007 Jeg har selv en mann med søvnproblemer, som følge av en sykdom han har. Han sovner skjelden før imella 6-8 om morgenen, og står opp alt ifra 12-17. Jeg har vent meg til det, og han må jo få sove når han får sove. Mange ganger har han vært oppe i 2-3 døgn uten søvn, så jeg er sjeleglad når han endelig sovner. Han har prøvd medisin, men da blir han sløv og trett langt utover dagen, så det funka ikke. Og når han først er oppe ,ser han og film eller surfer på nett:) Men som sagt er det ikke noe problem for oss, vi er vant til det, men alt blir forskjøvet, som f.eks handleturer og avtaler generelt foregår på ettermiddagene her i huset.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå