Millapril Skrevet 17. september 2007 #1 Skrevet 17. september 2007 Har noen av dere tenkt å besøke barnehagen(e) dere har søkt på til deres små? Jeg ble anbefalt å gjøre dette, men vet ikke helt hvordan jeg skal gå frem. Synes det nesten er litt flaut. Hva sier man liksom?¨ Tropper man opp og sier at man har søkt plass. Ber om omvisning? Hva spør man om? Jeg kunne jo godt tenke meg å se hvordan det ser ut der også. Noen råd?
Lykkebarn og Mathilde Skrevet 17. september 2007 #2 Skrevet 17. september 2007 Hei. Ei venninne av meg fikk faktisk plass etter å ha møtt frem. Hun stod som nr 100 på ventelista i sin bydel. Tror det er en fordel å ha vært innom der man har søkt plass. Vi har alt vært innom vår. Det geniale er at den ligger i nabohuset så vi håper virkelig vi får plass der. De ble veldig glad for at vi kom innom og vi ble gladelig vist rundt. Still spørsmål om rutiner osv. Så ser de at du er interessert. Tror de bare synes det er hyggelig at du er interessert i hvordan barnet ditt vil få det. Du kan jo ringe og avtale tid på forhånd. Blir spennende å høre.
Tussi og Maja Skrevet 18. september 2007 #3 Skrevet 18. september 2007 Huff ja, har også lurt på det samme.. Litt flaut. Blir som å stå der med lua i hånda og be.. Men jeg ringte hun som driver med tildeling av plasser i bydelen, og fikk beskjed om at vi ligger godt an (det er ganske god dekning her hvor vi bor, og vi vil få lang ansiennitet). De skal begynne med ansiennitet fra og med neste år, så da gjelder det å ha søkt tidlig :-)
eple72 Skrevet 18. september 2007 #4 Skrevet 18. september 2007 Når må man egentlig søke . Har ikke søkt ......Hjelp
Samsyn, Camilla og Therese Skrevet 18. september 2007 #5 Skrevet 18. september 2007 Vil ansiennitet si at når jeg søkte i april så får jeg ansiennitet fra april i år? Da tror jeg kanskje vi også ligger bra ann :-) Søkte om plass med en gang jeg fikk personnummeret til Camilla
Solstråle72 Skrevet 18. september 2007 #6 Skrevet 18. september 2007 Vi må også få fingen ut å søke her også! Har tenkt på at det er greit å få besøkt barnehagen en skal søke på. Få hilst på personell og sjekke ut forholdene!!
Millapril Skrevet 18. september 2007 Forfatter #7 Skrevet 18. september 2007 Tussi; har du navn og nr til denne personen som tildeler plasser? Jeg tenke vi skulle ringe og høre litt hvordan vi ligger ann og vi bor jo i samme bydel. Send meg tekstmeld eller mail om du er snill. Så kan jeg jo høre om vi ligger godt ann til første valget før jeg drar på besøk dit. Gikk tur forbi der i dag, men fikk meg ikke til å gå og spørre om å kikke. Må mannemamma meg opp litt.
Sanasol har 2 herlige jenter Skrevet 18. september 2007 #8 Skrevet 18. september 2007 Du kunne jo sagt ifra, hadde blitt med for moralsk støtte vi ;-)
Millapril Skrevet 18. september 2007 Forfatter #9 Skrevet 18. september 2007 Jo, takk. Det hadde kanskje hjulpet. Men det var på vei hjem og dere var jo ikke der da. Bare meg og Erica. Får se om vi tar en tur en annen dag, det kan jo ikke være første gang noen spør?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå