phantomet Skrevet 17. september 2007 #1 Skrevet 17. september 2007 Idag fyller en av mine eldste og nærmeste venninner 35 år. Vi vokste opp sammen og har kjent hverandre siden vi begge var knøttsmå. Vi har delt mye alle disse årene, med felles skjebne når det gjelder alkoholisme (begge fedrene våre), vokst opp i en liten by på sørvestlandet og begge har minimal kontakt med familie og slekt. Og etter endel fundering kjøpte min venninne leilighet ikke så veldig langt unna oss, noe som har vært fint for oss begge tror jeg. Hun er en naturlig del av vår familie når det gjelder feiringer, markeringer og annet. Ungene forguder henne, og tross for at hun ikke har barn er hun virkelig flink med våre. Vel, idag fyller hun som sagt år. Hun har ingen planer om feiring av dagen, så dermed tok phantomet regi over den... I liten målestokk siden hun ikke liker overdreven oppmerksomhet... Så jeg har invitert henne på middag. (Hun er jevnlig her og spiser. Kjedelig å spise alene) og har nå laget lasagne og salat som jeg vet hun liker, har bakt en sjokoladekake (er i ovnen nå) og phantom-mannen var innom David Andersen og kjøpte et smykke i gave, som vi så lørdag... Vurderer om jeg ikke må blåse opp noen ballonger også...for den riktige stemningen, og flagget er hengt ut.... Over the top? *ler*
Gjest Skrevet 17. september 2007 #2 Skrevet 17. september 2007 du må være verdens beste venninne å ha =o) Tror nok litt ballonger setter prikken ja,hehe. Kos dere masse med feiringa.
dritgrei hei hei! Skrevet 17. september 2007 #3 Skrevet 17. september 2007 DU ER FLINK!!! Ballonger er aldri over the top!!!!!!!!!!!!
♥Snulder Skrevet 17. september 2007 #4 Skrevet 17. september 2007 Høres kjempekoselig ut!!! Ha en trivelig bursdagsfeiring!
Reveenka Skrevet 17. september 2007 #5 Skrevet 17. september 2007 Åh, det hørtes koselig ut - hun blir sikkert kjempeglad!
phantomet Skrevet 17. september 2007 Forfatter #6 Skrevet 17. september 2007 Det ble faktisk veldig vellykket! Blåste opp ballonger, som jeg hengte ved inngangsdøren, samt hadde noen ekstra liggende på gulvet til gutta... Middagen var god, og overraskelsen var vellykket da kaken også falt i smk... Junior sang for full hals for henne, før hun fikk blåse lyset på kaken...og etterpå fortalte min venninne at det er første gangen hun har fått kake på bursdagen sin siden hun ble voksen...faktisk var hun usikker på om hun fikk kake da hun var barn... Og smykket hun fikk falt også i smak... Hun ble visst veldig rørt...ikke vant med slik traktering...
Plutseliten :) Skrevet 17. september 2007 #7 Skrevet 17. september 2007 Så snill du er! Godt for henne å ha en god venninne å dele dagen med...og ikke minst barna som synger og gjør stas på "tanten" Ikke rart hun ble rørt ))
Karomamma Skrevet 18. september 2007 #8 Skrevet 18. september 2007 Å så koselig, FOR en god venninne du er!! Ble helt rørt da jeg leste om det. Ekstra spesielt siden dere har samme bakgrunn, så fint å ha en som forstår... Så utrolig flott å ha en fin og omtenksom venninne som deg, phantomet Jeg er så heldig at jeg har mine to bestevenninner i nærheten og får lov til å treffe dem ofte. Tenk, vi har delt hverdag og fest i 40 år!!! Første bildet av oss tre sammen er fra min 2-årsdag Vi må ta vare på jentene våre
Urtete Skrevet 18. september 2007 #9 Skrevet 18. september 2007 Guri malla! Så heldig hun er - og så snill du er!! :-)))) Det finnes ikke mange av samme sort som deg! )
gammel røy Skrevet 18. september 2007 #10 Skrevet 18. september 2007 Heng opp flagget og ballonger, du. Det blir nok helt sikkert satt pris på, selv om hun kanskje blir litt pinlig berørt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå