Jeg vil hete anonym!!! Skrevet 17. september 2007 #1 Skrevet 17. september 2007 Ble litt redd jeg nå. Venter et vinterbarn. En norsk fødselslege fra Rikshospitalet som uttaler seg om at for mye påkleding om vinteren er med på å forårsake overoppheting hos de små babyene. Vi lesser de ned med ekstra tepper og klær, livredd for at de skal fryse - men så viser forskning at for mye "av det gode" er med på å øke sjansen for krybbedød. Vi kler dem rett og slett for mye om vinteren. Men da lurer jeg fælt på disse folkene her inne som pakker inn nyfødte og babyer inn i masse klær og tepper/dyner om sommeren, når det er kjempevarmt. Sjansen da for overoppheting er stor, og det er en av årsakene til krybbedød. Krybbedød er det verst tenkelige. Men hvordan tør noen da å påstå at nyfødte skal ha så massevis av klær på seg, og ekstra tepper rundt seg i varmen? Er jo en her inne som sier akkurat dette, masse klær - ekstra teppe rundt baby OG dundyne i dypvogn i mange og 20 varmegarader. Håper andre førstegangsfødende ikke hører på rådene til denne innleggeren.
Happy H Skrevet 17. september 2007 #2 Skrevet 17. september 2007 tror nok de fleste nybaktemødre bruker sunn fornuft.. man lurer påså masse før babyen kommer og spør om råd til d meste.. men når babyen e der må alle lære seg å kjenne sin, og finne de beste måter å gjøre d på. husker alle sa til meg at min jente hadde så lite klær, men ho va alltid våt i håret når vi kom inn for ho va svett.. ull e gull verdt på vinteren hvertfall.. åsså må folk bare regulrere påkledning etter kor varm sovepose de bruker
Anonym bruker Skrevet 17. september 2007 #3 Skrevet 17. september 2007 Jeg synes det er unødvendig av deg å legge ut slike skremselsinnlegg. Hva vil du oppnå? Dust.
Gjest Skrevet 17. september 2007 #4 Skrevet 17. september 2007 Hvis du er engselig for dette, så synes jeg du skal snakke med legen eller jm di.
Anonym bruker Skrevet 17. september 2007 #5 Skrevet 17. september 2007 Alle babyer rekker faktisk en vinter før de er ute av faren for krybbedød, så du er ikke spesielt utsatt. Faren er uansett forsvinnende liten i våre dager - heldigvis! Følg din egen fornuft og sjekk nakken til barnet. Ull er det aller beste, da trenger du ikke så mange tykke lag, men heller flere tynne, og så regulerer du ettersom du følger med på barnet. Det er overhodet ikke vanskelig å kjenne etter i nakken om en baby er for varm. Krybbedød er grusomt, men man kan faktisk ikke gå rundt og være redd for det. På samme måte som svangerskapet blir helt ødelagt om man går rundt og er redd for de farene som jo finnes her også, så blir det første året med babyen veldig rart om man skal være redd for krybbedød. Man må følge de forholdsreglene som man får informasjon om, og ellers bruke sunn fornuft. Følge med på barnet, spørre det man kan på kontrollene, og ellers kose seg og få et trygt og godt barn som sier i fra om det ikke har det bra. Den tryggheten krever at du også slapper av og ikke er redd.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå