Truseprinsesse Skrevet 16. september 2007 #1 Skrevet 16. september 2007 Hei dere! Jeg bare lurer litt på når dere sluttet med prevensjon før dere prøvde å bli gravide? Nå tenker jeg selvfølgelig ikke på kondomer, men på hormonelle prevensjonsmidler som p-piller, p-sprøyte, p-plaster, spiral osv.
Amanda- Skrevet 16. september 2007 #2 Skrevet 16. september 2007 sluttet 4 uker senere var jeg gravid...
Gjest Skrevet 16. september 2007 #3 Skrevet 16. september 2007 Gikk aldri på noe... Tok nesten to år med første. Jenta vår rakk å bli ca tre år før vi ble gravide igjen.
Trine_80 Skrevet 16. september 2007 #4 Skrevet 16. september 2007 Ettert over 9 års bruk av p-piller, bestemte vi oss for å slutte, og la det gå noen mnd før vi ville prøve skikkelig. Dette for å få alle hormoner ut av kroppen først og se hvordan syklusen var. Jeg lot det gå 3 mnd, og syklus var stabil, så prøvde vi. Og det gikk jammen meg på første forsøk! (holdt oss unna hverandre rundt eggløsning de 3 første mnd).
litenogtjukk Skrevet 16. september 2007 #5 Skrevet 16. september 2007 Gikk på p-piller, og vi bestemte oss bare plutselig og sluttet vel samme dag, fikk så mensen og ble gravid etter ca.1 mnd.
Mrs. icsi og småen Skrevet 16. september 2007 #6 Skrevet 16. september 2007 Gikk på p-piller i ca syv år. Da livssituasjonen var blitt stabil, bestemte vi oss for å prøve, med mottoet det som skjer det skjer. Snart tre år senere er vi fremdeles like barnløse, og uten en eneste graviditet å vise til... ((
mrss83 Skrevet 16. september 2007 #7 Skrevet 16. september 2007 Jeg sluttet på p-pillen i slutten av september i fjor. vi bare ble enige om å slutte med prevensjon, og telte aldri dager med hensyn til eggløsning eller noe. mensen var regelmessig fra første mnd. jeg ble gravid i begynnelsen av mai. Det skal sies at vi bodde i 2 forskjellige land fra midten av januar til midten av juli, og jeg var på besøk hos mannen i februar 1 uke, i mars/april 5 dager og i mai 7 dager. hadde vi bodd sammen hele tiden ville det kanskje klaffet før... vi får vårt lille vidunder 30 januar!
KristineH79 Skrevet 16. september 2007 #8 Skrevet 16. september 2007 Tok siste p-pille august i fjor. Fikk mens på dg 28 tom okt mensen, etter d var den uregelmesig 30, 35, 21 og ble gravid på 36 dg syklus i februar...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå