Huleboer2 Skrevet 16. september 2007 #1 Skrevet 16. september 2007 Sønnen vår har fått brennkopper. Er kun 10 dager til jeg har termin, hva om jeg blir smittet??
Himmel og hav Skrevet 16. september 2007 #2 Skrevet 16. september 2007 Åh- brennkopper er jeg god på! Sønnen min hadde 45 stk her tidligere i sommer! Heldigvis er ikke brennkopper farlig hverken for gravide eller fosteret i følge div legesider. Men vær utrolig nøye med hygienen, for det smitter lett!
twoboys & a girl Skrevet 16. september 2007 #3 Skrevet 16. september 2007 Har å hørt at det ikke er farlig, men smitter lett.
Huleboer2 Skrevet 16. september 2007 Forfatter #4 Skrevet 16. september 2007 Tusen takk for svar!! Håper det går fort over!!
marghald Skrevet 16. september 2007 #5 Skrevet 16. september 2007 Sønnen vår på 4,5 år har hatt brennkopper i to uker nå, og det er 8 dager til termin. Jeg har aldri vært borti det før, men fy - det er jo nesten som pest! Sprer seg ild i tørt gress!!! Heldigvis begynner vi å få kontroll på det nå, ved hjelp av nøye smøring og antibiotikakur... Et skikkelig slit!
Birthen Skrevet 16. september 2007 #6 Skrevet 16. september 2007 Da min sønn hadde det, fikk jeg vite at med en gang behandling var startet, så skulle det mye til for at det smittet. Er det bare noen få små utslett, så er det nok med en bakteriedrepende salve, f.eks. Pyrisept, som du får reseptfritt. Lykke til!
Himmel og hav Skrevet 16. september 2007 #7 Skrevet 16. september 2007 Har hørt at veldig mange strenger av brennkopper har blitt resistente mot pyrisept, bacimycin osv. Så det de anbefaler nå er Brulidin (også reseptfri)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå