Anonym bruker Skrevet 14. september 2007 #1 Skrevet 14. september 2007 Hei, jeg er 32 år. Synes dere jeg har dårlig tid? hmm, føler det av og til selv..men det har liksom ikke passet før nå. Er nå klar og mannen min også. Hva hadde dere tenkt i min situasjon? Tenker jo selvfølgelig at..tenk om vi kommer til å bruke lang tid..tenk om, tenk om..
Krolla og Theodor Skrevet 14. september 2007 #2 Skrevet 14. september 2007 Jeg fyller 32 år før babyen er ute - det er min førstefødte. Jeg forstår tankegangen din, men mener at du ikke trenger å stresse!! Det kan være dere bruker lang tid og det kan være dere klarer dere med noen få mnd testing (slik som vi - trodde vi skulle bruke lang tid iom at vi er litt oppi åra). Lykke til!!
Anonym bruker Skrevet 14. september 2007 #3 Skrevet 14. september 2007 Hei, er selv 32 og jeg og mannen min var i akkurat samme situasjon. Da den biologiske klokken min begynte å tikke var jeg sikker på at det kom til å ta laaang tid, flere måneder, kanskje et år... Så når vi først hadde bestemt oss klarte jeg nesten ikke å vente med å avslutte siste p-pille brett, for ihvertfall å fremskynde prosessen litt. Det endte med at jeg ble gravid på første forsøk.. og vi venter en liten jente i desember! Ellers må jeg tilføye at for meg var det viktigst at jeg nå endelig hadde lyst på barn, og at situasjonen passet. Har bodd i forskjellige land, og det varierer veldig hva man betrakter for sent og tidlig!
Gjest Skrevet 14. september 2007 #4 Skrevet 14. september 2007 Jeg blir 32 selv, og venter nå på nr 2. Jeg mente at det nå var på tide å bli "ferdig" Vi blir ikke så lett gravide, så vi måtte bare sette igang. Brukte 1 år på første, to år på nr 2 ) Jeg har desverre sett litt mange som har ventet for lenge, og har slitt en del med å bli gravide, mistet flere ganger osv. Noen måtte velge adopsjon, og fikk første barnet etter passert 40 år. Først prøver en å bli gravid i noen år. Så er det avsted for å sjekke ut hva som er galt, evnt ta prøverør osv. Så over til adopsjon....det er jo en meget lang prosess... Men i enden av tunellen så er det barn! Enten våre egne eller noen et annet sted i verden som bare venter på å hentet hjem ) Ønsker dere hell og lykke på ferden, og håper at du snart melder deg på første trimester og venter en liten en! )
Athina' Skrevet 14. september 2007 #5 Skrevet 14. september 2007 Sitter her nå 36 år og er 37 år når gutten er ute, så neida du har ikke dårlig tid. Det er andre tider nå enn før og man har både lov og grunn til å satse litt på karrieren for det er en fordel å være økonomisk stabil :-)
♥ Miss Fat ™ ♂ + ♀ Skrevet 14. september 2007 #6 Skrevet 14. september 2007 det er det fullt opp til deg å bestemme når det er rett for dere, kjenner mange som har fått 1 barn når de er eldre enn deg. en kusine var 35 når hun fikk første, og venter nr 2 nå i en alder av 40 selv tenker jeg at for min egen del ønsket jeg 1 barn før fyllte 30. nå er jeg 28 og venter i februarm blir 29 i april. håper på 2 tette så kansje begge 2 før jeg er 30. men helt opp til dere og bestemme det!!
Buick Skrevet 14. september 2007 #7 Skrevet 14. september 2007 Eg er 32 og ventar mitt tredje barn. Hadde på førehand bestemt meg for at eg ville vere ferdig før eg fylte 35. Synest ikkje du er gammal og som du seier er dokke begge klar for å prøve no. Ta det med godt humør og ikkje stress. Veit at det kan ver lettare sagt enn gjort, men viss dokke stressar, så kan det av og til ta lengre tid. Meir bekymring kjem med alderen;) Lykke til så masse!
Lejonet Skrevet 15. september 2007 #8 Skrevet 15. september 2007 Er 35, venter nr 4. Ble gravid på førster forsøk denne gangen og:) Det går jo bra for de fleste, og 32 er jo ingen høy alder. Slapp av:)
nr3imagen Skrevet 15. september 2007 #9 Skrevet 15. september 2007 Jeg fikk min første når jeg var 34 og blir 36 når jeg får nr 2. Jeg og min mann møttes når jeg var 32, så det er ikke alltid man venter frivillig. 32 syns jeg vartfall ikke noen alder god tid!!
Anonym bruker Skrevet 15. september 2007 #10 Skrevet 15. september 2007 Man er ikke klar før man er klar. Hopper innom fra 2 trimester. Men jeg må tilføye at jeg gjennom min oppvekst har satt stoor pris på å ha unge foreldre. Man tror ikke selv man blir gammeldags osv, men man blir eldre med åra. Mamma fikk meg når hu var 19, hun hadde fått 4 unger når hun var 32. Så nu er hun 42 og skal bli bestemor for andre gang, og både hun og pappa ELSKER å skulle bli besteforeldre før de blir for gamle. Så er både pluss og minus. Er ikke store forskjellen å unge når man er 20 og 30. Såklart er man mer voksen som 30 år og har kanskje både hus,stasjonsvogn,giftermål og hund, men man sitter like perfekt i mamma rollen som 20 åring. Noen velger studie/jobb før barn, noe jeg aldri har forstått:) Men vi er alle forskjellige, jeg har ei tante som ikke begynte produsere før hu bikka 30 og det går jo strålende, nå har hun to små Og hun er IKKE for gammel:)
Anonym bruker Skrevet 15. september 2007 #11 Skrevet 15. september 2007 Synes ikke 32 er sååå veldig gammelt å begynne.. Jeg for min del vil heller helst være ferdig når jeg er 30, men er man ikke klar så er man ikke klar.. Men når man begynner når man er rundt 40 så er det jo opp til en selv hva man synes er for gammelt, men medisinsk sett så er det jo en grunn til at barn med downs syndrom osv har økt betraktelig, det er jo også fordi alderen på mødrene stiger.. Men som sagt, så er ikke 32 noe særlig dårlig tid
Baby nr3 ombord Skrevet 15. september 2007 #12 Skrevet 15. september 2007 Kan jeg da få spørre hvorfor det ikke har passet før nå? Det passer jo sjeldnet helt perfekt å få ett barn før man tjener 300 000 i året, er gift, har stort hus med minst 3 soverom, stasjonsvogn og hund. Men ting trenger jo ikke være 100% på stell... Alt ordner seg uansett når barnet kommer. Jeg er 22 og venter mitt første barn og syns det er en perfekt alder, jeg blir aleine med barnet, har valgt dette selv. Og jeg tror det kommer til å bli travelt men perfekt!!! :) Jeg kunne IKKE tenke meg å ha venta særlig mye lenger med å få barn, selvom mitt ikke var planlagt nu.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå