cath26 Skrevet 13. september 2007 #1 Skrevet 13. september 2007 leste akk et inlegg fra pampers klubben at hvis babyen din hikker så bør man kontakte helsestasjonen/legen. noen som vet hvorfor? er det virkelig farlig at babyen hikker? Min baby er 2 uker gammel og hikker stort sett en gang om dagen, men har ikke tenkt på at det skulle være noe farlig..hmm takker å bukker for svar
Anonym bruker Skrevet 13. september 2007 #2 Skrevet 13. september 2007 Har ikke hørt at det er farlig. Gutten min hikket også mye i starten som han også gjorde i magen. Det ble mindre etter hvert og nå sjelden når han er 4 mnd,
mamman te Vetle og Alma Skrevet 13. september 2007 #3 Skrevet 13. september 2007 Har aldri hørt at dette er noe farlig. Trodde det bare var noe som hang igjen etter de lå i magen( min hikket konstant den siste tiden i magen). Tror dette er noe som går over etter de blir gamlere.
Taram har gutt&jente Skrevet 13. september 2007 #4 Skrevet 13. september 2007 Aldri hørt før... Min første hikket så å si etter hvert måltid, lillesøster hikket også litt i begynnelsen. Trodde det var normalt, jeg.. :-)
Kondis som en murstein Skrevet 13. september 2007 #5 Skrevet 13. september 2007 Nei, det er så vanlig, så vanlig ) Ikke noe å tenke på i det hele tatt!!
julaugmamma Skrevet 13. september 2007 #6 Skrevet 13. september 2007 Jeg har hørt at babyer hikker ved temperaturendring, og på begge mine ser det ut til å stemme... Veldig sjelden på eldstemann, men hun er nok ikke så vâr på det lengre. F.eks etter å ha fått melk(MM) ha minsten på 14 dager lett for å hikke om temperaturen i stua er bittelitt lav. Eller at han har sovet og så våkner han og jeg tar han opp og mister teppe/tar bort teppe pga stelling...Så jeg tror ikke det er farlig..
Anonym bruker Skrevet 13. september 2007 #7 Skrevet 13. september 2007 For guds skyld - ring 113! Hikking er jo livsfarlig.......
tobarnsmamma2 Skrevet 13. september 2007 #9 Skrevet 13. september 2007 jeg har hørt at når en baby hikker er det fordi den enten er mett eller så fryser h*n.
cath26 Skrevet 13. september 2007 Forfatter #10 Skrevet 13. september 2007 tusen takk for svar jenter:) og anonym, det var jo nettopp det at jeg syntes det var litt vel hysterisk og ringe lege pga hikking jeg spurte..hehe skal se om det ikke er pga av temperatur forskjell eller det at hun er mett som er grunnen..
Gøril og Jesper :) Skrevet 13. september 2007 #11 Skrevet 13. september 2007 min hikker alltid etter måltid han.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå