nikoline, prinsen og prinsessa Skrevet 13. september 2007 #1 Skrevet 13. september 2007 Var det epiduralen som forskyvet fødselen, eller som tok vekk presseriene?
Glajent@ med baby utenfo magen Skrevet 13. september 2007 #2 Skrevet 13. september 2007 Baby lå vel ikke helt rett i bekkenet tror jeg..
Gjest Skrevet 13. september 2007 #3 Skrevet 13. september 2007 dem sa jo at det kunne være epiduralen som svekka riene... jeg skal i alle fall prøve å holde ut uten bedøvelse, det så ikke særlig arti ut at riene bare stoppa opp!
Lykkeliten på vei Skrevet 13. september 2007 #4 Skrevet 13. september 2007 ja epidural kan av og til svekke riene en periode slik at det av og til må settes på drypp for å stimulere riene igjen.
Pampers123 Skrevet 13. september 2007 #5 Skrevet 13. september 2007 Hun mista pressriene. Jeg fikk epidural sist, da dabba riene av og det ble satt drypp.Men, min jordmor fjerna den før jeg skulle begynne å presse slik at det ikke skulle skje at jeg mista pressriene mine, og at jeg skulle klare å "presse rett"
nikoline, prinsen og prinsessa Skrevet 13. september 2007 Forfatter #6 Skrevet 13. september 2007 nja. men jeg har to venniner som ikke vill ah epideral. når det nærmet seg slutten så hyyyylte de etter epidurale. men da var det for seint. så ikke alltid lett å "prøve" å holde ut. det er jo det som er litt kjip da.
Gjest Skrevet 13. september 2007 #7 Skrevet 13. september 2007 jaja, men er det for seint så er det for seint, da er det jo ikke noe å gjøre med det! jeg vil aller helst klare fødselen uten:) bare fint om det blir for seint, for jeg kommer sikkert til å trygle og be om det når riene er som verst!
Line_78 Skrevet 13. september 2007 #8 Skrevet 13. september 2007 Var ikke problemet at hun fikk pressrier altfor tidlig da, før hun hadde full åpning?
*1+1=2 små* Skrevet 13. september 2007 #9 Skrevet 13. september 2007 stemmer hun hadde pressrier HELE tiden når hun bare hadde 5 cm åpning:S og når hun endelig fikk lov å presse, så ble pressriene borte
susemor666 Skrevet 13. september 2007 #10 Skrevet 13. september 2007 Pressriene forsvant, samtidig at bebi'n ikke lå rett i bekkenet.
Gjest Skrevet 13. september 2007 #11 Skrevet 13. september 2007 Jeg synes det så ut som hun hadde en helt identisk fødsel som den jeg hadde med førstemann (tok 22 timer..). Jeg hadde holdt på i 13 timer, da jeg fikk beskjed om at jeg måtte få epidural for å slappe av, og fordi de måtte sette fullt drypp for å få fart i riene. Da jeg hadde 10 cm åpning 5 timer etterpå, skjedde det absolutt ingenting, jeg fikk ikke en eneste pressri, og måtte derfor tas av epiduralen fordi den kan virke rihemmende (særlig hvis man har ineffektive rier i utgangspunktet). Det skjedde fortsatt ingenting, og etter 4 timer med full åpning, uten at det ble noe fart i pressrier med fart i, ble lillegutt hentet ut med vakuum! Jeg hadde dårlige rier i utgangspunktet, samtidig som at lillegutt ikke lå helt optimalt til i bekkenet. Epiduralen tok vekk smertene, men dempet riaktiviteten ytterligere, og så vidt jeg kunne se, så var det hennes problem også!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå