babyprincess Skrevet 12. september 2007 #1 Skrevet 12. september 2007 Kan de høye lydene skade babyens hørsel el på noen måte`?
Bomsedeisi Skrevet 12. september 2007 #2 Skrevet 12. september 2007 Tja er ikke 100% sikker, men jeg var gravid noen år tilbake og var på skytebanen, samme kveld mistet jeg babyen. Legen mente da at det kunne ha en sammenheng, men var ikke 100% sikker.
-Lady Godiva- Skrevet 12. september 2007 #3 Skrevet 12. september 2007 Jeg driver aktivt med skyting,og har fortsatt med dette gjennom hele svangerskapet. Spurte både lege og jordmor om babyens hørsel kan ta skade av de høye lydene,men fikk til svar fra begge to at det var ingen fare. Jordmor sa at det kunne være ubehagelig for den lille,i likhet med hvis man går på konsert o.l,men ikke skadelig. Men nå har jeg vært på skytebanen flere ganger i uka siden jeg ble gravid,og da mente jordmor på at fosteret var blitt vant til smellene helt fra det utviklet hørselen. Nå skyter jeg med hagle da,så det er jo ikke de høyeste smellene. Men de sa ingen ting om at noe annet gjaldt for f.eks rifle. Så jeg akter nå i hvert fall å fortsette med å skyte de siste 6 ukene som er igjen av ventetiden :-)
babyprincess Skrevet 12. september 2007 Forfatter #4 Skrevet 12. september 2007 hm....da tror jeg kanskje jeg skal holde meg unna...Bruker rifle jeg...litt høyere lyd...! Bedre å være på den sikre siden.... Tusen millioner takk for svar:-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå