Blåttkryss Skrevet 11. september 2007 #1 Skrevet 11. september 2007 Jenta mi her blitt 4,5 mnd og jeg har tatt ut "nyfødtinnlegget" i maxicosi bilsetet. Nå synes jeg det er værre enn noen gang. Om hun sovner faller hodet hennes fremmover og henger ned på brystet! Det ser ikke bra ut! Jeg kjøpte jo dette setet fordi det hadde vært best i test, men dette KAN vel ikke være bra?? Er det andre som har det sånn?
snartmammapåny Skrevet 11. september 2007 #2 Skrevet 11. september 2007 Småen sit hode faller fremover i den ene bilen vår etter vi tok ut spebarnsinlegget. Skjer bare i den ene bilen da, så tror nok det har med hellingen på selve bilsetet å gjøre. Har du tatt ut både buta i bunnen og hodestøtte tingen eller har du hodestøtta på ennda. Vi har nemlig hodestøtta på ennda, lurer på om det kanskje blir bedre om jeg bare tar bort den og, da kommer han jo litt lenger bak i setet. Bare en tanke som har slått meg;)
Blåttkryss Skrevet 11. september 2007 Forfatter #3 Skrevet 11. september 2007 Nå har jeg tatt bort begge.. Hvor gammel er din da? Setet i bilen heller jo også litt ja.. Er det skadelig for dem tror du? Kan jo ikke være godt for de små nakkene, spesielt når jeg kjører i en dumpel eller noe!
Mrs. Bouquet Skrevet 11. september 2007 #4 Skrevet 11. september 2007 Det skal ikke gjøre noe at hodet faller fremover når de sovner. Men anbefaler dere å kjøpe en slik myk tøyring med lukking i nakken. Ligner litt på en slik nakkepute man bruker på fly o.l. bare at man har ringen under haka og fester den bak i nakken. Fungerte veldig bra det hos oss, hadde den liggende i bilen til lengre turer. Kjøpte den forresten på barnsutsytsbutikk, var to stk i en pakke.
akt80 & Sara Emilie Skrevet 11. september 2007 #5 Skrevet 11. september 2007 puten som er nederst bak ryggen hadde vi i lengre enn 4.5 mnd, for samme skjedde her når vi tok det ut, hun sovnet med hodet hengende .
snartmammapåny Skrevet 11. september 2007 #6 Skrevet 11. september 2007 Tror heller ikke det gjør noe. Om vi skulle måtte bremse så detter jo bare hode tilbake i normal posisjon, og det er jo ikke lange vandringen så det tror jeg skal gå helt fint. En slik krave var jo smart da, skal se om jeg finner en slik. Viss ikke så kan man sikkert bruke et teppe som man legger litt godt oppunder haken, er jo vinter så vi har jo alltid på teppe på småen uansett i bil. Min tass er forøvrig 5mnd.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå