Gå til innhold

Erfaringer med å trene spinning?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. Jeg trente spinning 1-2 ganger i uka før jeg ble gravid. Stort behov for hvile/søvn har ført til at jeg ikke har trent noe siden i april, bortsett fra gåturer. Lurte på om jeg skulle ta opp igjen spinninga, men er usikker på hvorvidt det er smart mtp bekkenet etc. Noen med erfaring?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Fikk beskjed at det kunne jeg bare trene i vei med så lenge jeg ikke synst det var ubehagelig.. så jeg skal på spinning i morgen..

Skrevet

Hei!

 

Trenar sjølv spinning. Er avlastande for bekken i forhold til andre treningar... Treng jo ikkje kjøre med full intensitet, (pga kroppstp). Men herleg å svette sjølv med veksande mage:) Etterkvart som magen veks får ein skru opp styret, så ein sit godt. God trening:)

Skrevet

Jeg trente spinning selv om jeg hadde bekkenløsning. Det er viktig å ikke ha for stor belastning på, og det kan også være ubehagelig å stå og sykle. Dersom du er sterk nok, kan du låse bekkenet når du står, slik at du ikke får så stor bevegelse i hoftene. Dette er kjempefin stabiliseringstrening.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...