Crazy mama Skrevet 9. september 2007 #1 Skrevet 9. september 2007 Huffa, babyen min på 9 mnd har skikkelig forstoppelse, og nå trenger jeg virkelig noen gode kjerringråd! Har prøvd malt i grøten, sviskepure og raspet pære, men det hjelper ikke. Hva annet kan jeg gjøre?
Gjest Skrevet 9. september 2007 #2 Skrevet 9. september 2007 Malt kan virke motsatt også, at de blir mer harde i magen. Prøv å gi sviskesaft og masse vann. Snuppa sliter veldig med magen og det eneste som hjelper er svisker og masse drikke
Hiv o'hoi Skrevet 9. september 2007 #3 Skrevet 9. september 2007 det legen ofte gjør er å ta på seg en gummi hanske, å putte lillefingeren i rumpa på lille. da pleier det å komme en del. Men dette må ikke gjøres titt og ofte, kun om det absolutt er nødvendig og baby har store plager.
RosaPåBall Skrevet 9. september 2007 #4 Skrevet 9. september 2007 Du kan massere babyen veldig forsiktig i endetarmsåpningen ( ops ops - ikke ha lange negler da det kan gi rifter) Dette setter igang en refleks som får tarmen til på tømme seg. Babyen begynner som regel å fise litt først og så kommer det som regel i bøttevis..... Dette er bare noe å gjøre når babyen er tydelig plaget og ingenting annet hjelper. Jeg garanterer at det hjelper selv om det kanskje høres litt ekkelt ut.
Gjest Skrevet 9. september 2007 #5 Skrevet 9. september 2007 gi barnet laktulose daglig x2. det hjelper mot treg mage her i huset.
bente69;) Skrevet 9. september 2007 #6 Skrevet 9. september 2007 Dypp en q-tips i olivenolje, maser med q-tipsen i analåpningen forsiktig. Da kommer det som regel endel ut, ja:)
Crazy mama Skrevet 9. september 2007 Forfatter #7 Skrevet 9. september 2007 Takker for tips! Og bente, en q-tips hørtes litt mer behagelig ut enn en lillefinger. Jeg skal gjøre ett forsøk i morgen. Lillejenta tar nemlig i så hun blir lilla i ansiktet, men ingenting kommer ut, slik har det vært både i dag og i går. Stakkar!
flypapir Skrevet 9. september 2007 #8 Skrevet 9. september 2007 Da tulla her var mindre og ingenting annet funka brukte vi ett gammelt kjerringråd som svigermor anbefalte. Vi tok en bit såpe (på størrelse med lillefingerneglen) opp i rumpa. Den irriterer tarmen, og funket raskt og effektivt..... Men vi prøvde "alt" annet før vi gjorde dette (man skal visst ikke gjøre det for ofte heller). Håper det løsner raskt, ikke noe moro med forstoppelse!!
Hiv o'hoi Skrevet 9. september 2007 #9 Skrevet 9. september 2007 lillegutt har ikke reagert med ubehag når legen har gjort dette. ligger helt stille. Og på han så hjelper det ikke med en q-tips.. men det er jo verdt et forsøk (Og han putter fingeren inn så langt han kan)
Sheela-na-gig Skrevet 9. september 2007 #10 Skrevet 9. september 2007 Prøv å trykke under føttene, først på høyre fot, opp langs ytrefotrand under foten, fortsett på fotballene under tærne videre på venstre fot under fotballene, ned langs ytre fotrand og sving inn før du når helen å trykk forsiktig mot helen....Det blir en slags sirkel, fungerer bra her. Gjenta ca. tre ganger. Gjorde det senest i kveld da tulla ikke har hatt avføring i dag, kom på under en halv time! Noen ganger kommer det også luft mens jeg gjør det. Håper du forsto forklaringen....NB lett, men bestemt trykk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå