Piruetta Skrevet 9. september 2007 #1 Skrevet 9. september 2007 Vi skal gifte oss, ganske stille og rolig. Har invitert våre søsken (med familie) og foreldre. Min side av familien, samt noen venner har spurt hva vi ønsker oss, og jeg har laget en liten liste med noen ønsker til de. Fra hans side av familien har det ikke kommet et eneste spm om evt gaveønsker. Er det frekt å sende en mail med ønskeliste? Noen som har synspunkt?
Gjest ninja & mikrovampyren:) Skrevet 9. september 2007 #2 Skrevet 9. september 2007 Nei, det syns jeg ikke er frekt.
Piruetta Skrevet 9. september 2007 Forfatter #3 Skrevet 9. september 2007 Det er bra Vil jo nødig trampe noen på tærne heller...
Meg + 2 prinsesser Skrevet 9. september 2007 #4 Skrevet 9. september 2007 Jeg hadde nok ikke gjort det men.. Jeg hadde heller latt samboeren gitt foreldrene sine en liste, så kunne de evt gitt den videre. Synes ikke det er direkte frekt,men litt... Vet ikke helt hvordan jeg skal forklare det, men..
It's all about me Skrevet 9. september 2007 #6 Skrevet 9. september 2007 Jeg hadde ikke sendt ut ønskeliste til de som ikke har bedt om det. Det var få som ba om det da vi giftet oss, men alikevel var 95% av gavene ting fra ønskelista. Skal ikke undervurdere jungeltelegrafen, den jobbet på spreng for oss iallfall.
Tusse Skrevet 9. september 2007 #7 Skrevet 9. september 2007 Enig med Haldenjenta. Foreldrene kan godt få lista, men ellers ville jeg ventet til folk evt spurte før jeg sendte den ut.
Piruetta Skrevet 9. september 2007 Forfatter #8 Skrevet 9. september 2007 Vi har ikke ønskeliste lagt ut på feks Glasmagasinet el lignende... Bare en jeg har laget selv... Tror neppe hans familie får vite om hva vi ønsker oss via jungeltelegrafen da de bor på en helt annen side av landet enn hva vi, min familie og våre venner gjør. Greia er den, at de aldri spør hva vi ønsker oss, hverken til jul el bursdager el noe... Det gjelder barnet vårt også... Jeg vet ikke hvor mange stearinlys, duker fra Nille, potpurri mm vi har fått og "videreformidlet" derfra opp igjennom... Skjønner at det kan virke som om jeg er utakknemmlig når jeg skriver det siste der, men jeg blir bare så lei. Kan ikke de for en gangs skyld spørre oss hva vi ønsker oss, i stedet for å gi oss noe vi overhodet ikke trenger!
yasmina Skrevet 9. september 2007 #10 Skrevet 9. september 2007 Da faar du mannen til aa ringe hjem, etter litt bla bla bla saa sier mannen ." Du,mamma. NN ( deg ) sine foreldre har spurt etter oenskeliste saa vi laget en. Skal vi sende den til dere ogsaa eller ? " Virker mer tilfeldig da.... Men maalet naadd alikevel ( forhaapentligvis )
Skravlemamman Skrevet 9. september 2007 #11 Skrevet 9. september 2007 Ja det hadde jeg aldri gjort, men vi er jo alle forskjellige ;.)
Fire småtroll Skrevet 9. september 2007 #12 Skrevet 9. september 2007 Jeg ville aldri mailet en ønskeliste ubedt nei... Vi la ut ønskeliste på Glasmagasinet vi, og førte på både billige og dyre ting, fungerte kjempegreit. Men klart, han kan jo hinte litt til foreldrene og si de kan fortelle det videre hvis det er flere som lurer på hva dere ønsker dere.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå