viertre + spire Skrevet 8. september 2007 #1 Skrevet 8. september 2007 Var på jobb og oppdaget plutselig at jeg hadde blod gjennom buksa. jobber på sykehus så jeg sprang rett på føden hvor jeg ble undersøkt av gynekolog. blødningen hadde stoppet og vidunderet mitt lå og sprellet som bare det og viste seg så fint frem til mammaen sin ble så utrolig lettet, men er nå så redd for at det skal være ett fortegn på abort. legen sa det var vanlig og ha blødning. noen andre som har opplevd og som d har gått bra med?
Randine + 2 små Skrevet 8. september 2007 #2 Skrevet 8. september 2007 Jeg har opplevd blødning i uke 13. Det var i mitt forrige svangerskap. Jeg fikk da komme på ultralyd, hvor det ble oppdaget at fosteret hadde vært dødt i over en mnd. Så hvis du så at det var liv, og legen ikke så noe spesielt, så var det sikkert bare en ufarlig blødning fra deg. Slimhinnene blør jo mye lettere når vi er gravide:-) Skjønner at du ble skremt da. Lykke til, og håper du slipper flere blødninger!
Anonym bruker Skrevet 8. september 2007 #3 Skrevet 8. september 2007 Når du har blitt undersøkt av en gynekolog og fått bekreftet at det er liv og alt ser fint ut så skal du ikke tenke mer på det. Du får ikke mer sikkerhet enn en uttalse fra en lege/gynekolog - og du kan regne med at hans kunnskapsnivå ligger langt over de fleste her inne.
Anonym bruker Skrevet 8. september 2007 #4 Skrevet 8. september 2007 Jeg hadde blødninger frem til uke 16. Uregelmessige, men faktisk så jeg trodde det var mensblødninger. Hadde en SA 3 måneder tidligere og legene sa da at jeg kunne ha uregelmessinge blødninger i etterkant. Så når jeg merket jeg var gravid var jeg livredd at noe var feil. Men alt er som normalt:-) Og barnet er så friskt som det bare kan bli sier legene og beveger seg masse:-) Og når leger/gynekologer har beroliget deg tror jeg du kan ta det med ro. men forstår du er urolig, det er jo noe av det mest verdifulle i verden man har i magen:-) Lykke til videre
*smil* m/ snupp06 & gutt 07 Skrevet 8. september 2007 #5 Skrevet 8. september 2007 Så lenge du har blitt sjekka og spiren var i live, går nok dette veldig bra. Jeg hadde i uke 16 i forrige svangerskap, ble sendt rett på akutten, men det gikk bra=) Jeg har opplevd blødning hvor det ikke gikk bra og, men da var fosteret dødt på UL. Og din spire var jo i fullt liv=) De sier at det ofte kan være et tegn på at man skal roe den litt ned en periode, at det har vært litt for mye for kroppen. Hva med litt sykemelding et par uker for å få slappet av litt? Lykke til! Det går nok bra!!!
viertre + spire Skrevet 8. september 2007 Forfatter #6 Skrevet 8. september 2007 Det var første dag tilbake på jobb etter å ha vært sykemeldt i 4 uker pga. kvalme, så det kan hende det plutselig ble litt voldsom aktivitet for kroppen, å gå ganske rett fra rolig tilværelse på sofaen til en hektisk vakt på sykehus. Ble sykemeldt to vakter og har nå fri til onsdag. (dette skjedde på torsdag. Blir altså heldigvis en uke hjemme nå til å være litt mer i ro. Har snakket med sjefen og han skal heldigvis ta inn ekstravakt på de vaktene jeg skal jobbe for å unngå den samme hektiske aktiviteten, i tilfelle det var årsaken. Takk for tilbakemeldingene. Det er godt å høre fra andre når jeg ligger her å er så utrolig redd for å miste vidunderet mitt!!
♥martha~78♥ -Signe født 22.02. Skrevet 8. september 2007 #7 Skrevet 8. september 2007 Hei.. Jeg hadde blødningeri uke 16.. Var til gynekolog,sa jeg hadde forliggende morkake... Er sykemeldt og skal på ny ul i neste uke.. Barnet hadde d helt fint...
YumYum2 Skrevet 8. september 2007 #8 Skrevet 8. september 2007 Hadde blødning i uke 13 og fikk UL. alt var fint=) er nå 21 uker på vei og magen hopper!=D
Anonym bruker Skrevet 8. september 2007 #9 Skrevet 8. september 2007 Hei! Har hatt blødninger flere ganger, den siste for bare noen uker siden. Er i uke 26 nå. Har fått undersøkelse hver gang, og alt har vært i orden. Noen blør lettere enn andre, og som regel er absolutt alt i orden. Jeg synes likevel at man alltid bør få det skjekket, så slapper man bedre av i etterkant. Så lenge den lille har det fint, er det ingenting å bekymre seg for. Lykke til med resten av svangerskapet, og husk at du nå som du er i uke 21, er du kun noen få uker fra uke 27, der 9 av 10 barn overlever ved fødsel. :-) God helg!
Buick Skrevet 8. september 2007 #10 Skrevet 8. september 2007 Eg trudde det var frå veke 24 at mange overlever? Men kansje ikkje prosenten er 9 av 10 då... Ikkje veit eg. Så lenge du får tatt det med ro HI, så går det nok bra:) Å hoppe tilbake i fullt køyr etter fire veker heime er inga spøk, så ta kroppens signal på alvor. Lykke til vidare:)
prøvekluten+3små Skrevet 9. september 2007 #11 Skrevet 9. september 2007 hører ikke lenger hjemme her inne,men svarer nå likevel jeg...jeg ar hatt tre blødninger i mitt svangerskap..to små og en litt større..uke 10,14 og 21..alle gangene fått sett på ul at baby har det bra:o) så har du fått sett dette går det nok finfint ska du se:o)
viertre + spire Skrevet 10. september 2007 Forfatter #12 Skrevet 10. september 2007 Tusen takk til alle som har svart. har i dag vært til fastlegen min og han har skrevet brev til arbeidsgiveren min om at arbeidsdagen min må tilpasses hvis ikke må jeg sykmeldes. fikk høre hjertelyden med doppler i dag. verdens flotteste lyd
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå