Anonym bruker Skrevet 4. september 2007 #1 Skrevet 4. september 2007 Vi (foreldrene) er vant med å være veldig sosiale med fest og moro før vi ble forelde. Men etter lillejenta kom blir det mye innesitting og se film etc. Vi har ikke så mange vennepar med barn, så det er mye bare oss to. Vi koser oss masse med jenta vår, men savner kanskje et sosialt liv på kvelden/i helgene. Hva gjør dere?
lengter daler ned i skjul... Skrevet 4. september 2007 #2 Skrevet 4. september 2007 vi får ikke sett på film engang, hehe! lillegutt er 6 uker, er ganske urolig av seg, har vært endel skriking.
ramløsa- nok en gang Skrevet 5. september 2007 #4 Skrevet 5. september 2007 Mye hjemmesitting, gitt. Og går tur med vogn.
Heli 79-har jente+ gutt Skrevet 5. september 2007 #5 Skrevet 5. september 2007 Vi har en rolig jente som er i seng i 2000 tiden. Etter det så sitter vi oss ned å ser en film, spiser snacks og koser oss. Eller at vi spiller et spill eller no. Liker godt å være bare oss to:) Men av og til er vi jo sosial også, men prioriteringene er annerledes nå men baby i hus. Alt annet blir ikke så viktig.
Anonym bruker Skrevet 5. september 2007 #6 Skrevet 5. september 2007 Hva med å be venner på middag osv? Det gjør vi...
Gjest Skrevet 5. september 2007 #7 Skrevet 5. september 2007 Ja hva gjør vi? På dagtid går det jo i ett. Ene av oss har mini på 12 uker (han er fortsatt litt krevende, me det kommer seg nå), andre de to andre barna på 3 og snart 5 år og så prøver vi å få unna husarbeid, klesvask ol samtidig. For det meste går det i ett. Fordelen med to litt større barn er at da "må" man ut litt, ellers går de nærmest oppetter veggene. Da vi bare hadde en baby var vi også ganske flinke til å gå en god tur med vognen slik at vi fikk litt frisk luft i det minste. Noen ganger møter vi andre med småunger ute og det er jo kjekt, andre dager blir det bare oss. Når kvelden da kommer er vi stort sett totalt utslitte og bare glad til for at vi ikke skal i eller skal ha besøk, hehe... Vi prøver å være litt sosiale da, besøke familie og venner en av helgedagene minst en helg i måneden (har et stykke å kjøre til familie), og vi får besøk også av både venner med barn og familie innimellom, men da mest på dagtid i helgene. Normalt sett på kveldene i uken bytter vi litt på å gå ut og trene, jeg drar på jentekvelder ol, men i helgene blir det som oftest bare oss, god mat og en film, og vi bare nyter det om vi får en fredelig kveld, ikke alltid det er en selvfølge med tre unger hvor gjerne minst en av dem våkner hver kveld. Tenker det blir mer sosialt liv igjen når ungene er større, når får vi kose oss med hverandre i stede :-)
Moi 32 Skrevet 5. september 2007 #8 Skrevet 5. september 2007 I helgene lager vi litt ekstra god mat, og tar en pils/ett glass vin. For nå er vi sjeleglad over å bare kunne se på tv en times tid eller så, og avløse hverandre på morgenen i helgene for litt ekstra søvn. Med tiden kommer vi nok til å spille litt på kveldene, og etter hvert invitere noen nære venner på middag eller spilling, og kanskje en av oss tar en liten tur ut... Nurket vårt er forøvrig 2mnd nå.
snart4barnsmamma Skrevet 5. september 2007 #9 Skrevet 5. september 2007 Her koser me oss med god mat...Er 2 vennepar som samlest hjå kvarnadre enten fredag eller laurdag..Lager god mat og sitter berre og koser oss..Er veldig koseleg...Elles blir da litt film sjåing..eller berre på tv...spel er ein ide...ludo,yatzy,tp(om ein er fleire) osv... Her er jenta 2.5 og guten 4.5 mnd...! Av og til tek ein av oss ein tur ut...Me har den lokale puben 150 m frå huset vårt:) kort veg heim...!!
Gjest Nydelige Christina+1pp Skrevet 5. september 2007 #10 Skrevet 5. september 2007 Jenta vår sover fra 19.00 hun , så vi har god tid til mat,film osv hvis vi er hjemme da:-)) Men ellers går vi ut på byn, hos venner eller kino...men vi liker best å slappe av hjemme :-) Vi legger oss alltid sent...snuppa sover helt til 9.30!!!:-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå