Anonym bruker Skrevet 4. september 2007 #1 Skrevet 4. september 2007 Hva skjer om babyen bæsjer i fostervannet? Er det farlig for han? Hvordan kan man unngå dette? Er det større sjangs for at de gjør det hvis man går lenge over termin? Håper noen vet litt om dette.
Noddy78, en av hver! Skrevet 4. september 2007 #3 Skrevet 4. september 2007 På svangerskapskurs sa de at hvis babyen blir utsatt for stress kan muskelaturen i endetarmen slappe litt av og at den dermed kan bæsje litt. Hvis de svelger det kan de få infeksjon i lungene, men tror ikke dette skjer ofte. Bare sørg for å ringe føden med en gang hvis vannet går og det er misfarget(ikke blankt), så får du beskjed om hva du skal gjøre. Skal vel ringe uansett når vannet går da... Ikke tenk på dette, får ikke gjort noe med det uansett så lenge vannet ikke har gått! Blir bare bekymringer. Lykke til! :-)
Tpop Skrevet 4. september 2007 #4 Skrevet 4. september 2007 Det er ikke noe vitsi å bekymre seg over:) Man får ikke gjort noe for å få forhindret det nei. Gjør som Noddy skrev: ring føden hvis det er farge på vannet når det går. Vannet mitt var det sist og han var litt stresset, (høy hjerterytme)de hadde han bare under observasjon og han gikk gjennom 12 timer i fødsel uten at et gjorde noen ting:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå