Gå til innhold

Jøss, får'n ikke mat i barnehagen???


Anbefalte innlegg

Skrevet

Sitter og ser på minsten spiser middag. Vi er til vanlig langt fra nær og være klar til å spise middag på denne tiden. Men i dag gikk jeg hjem fra jobb fordi jeg var syk og hentet dermed bitte litt tidligere i bhg..

Nå gikk minsten og maste på sess (kjeks) og namnam så da viste jeg han ett middagsglass og da skulle han sitte i stolen sin. Når jeg satte maten ferdig varmet forran han så kastet han seg over den. Sitter og spiser og stønner og peser (er litt dett i desa) og har nå fått i seg så og si alt som var i glasset. Har ikke sett han med så stor apetitt før...

Moro ja, men han jo umulig spise særlig mye i bhg. og matpakken som dem spiser på morran er jo som regen bare halvspist.

 

 

Flere som har merket økt apetitt hos barna etter at dem begynte i bhg.?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

En venninne av meg lurte på det samme og spurte i barnehagen hva hennes datter fikk å spise. De ansatte svarte at de hadde gitt henne et eple, men hun var visst ikke sulten for hun hadde ikke spist det. Jenta er 1 år og har 2 tenner...!

 

Jeg hadde spurt om jeg var deg. Jeg hadde også begynt å lure om jeg var deg.

Skrevet

Spør hva han får seg iløpet av dagen. Men om han akkurat har begynt kan det være at han spiser lite fordi det er så mye nytt og spennende, mer opptatt av å suge til seg alle nye inntrykk enn å spise.

Skrevet

Må nok høre med dem. Tidligere når jeg har spurt så har jeg fått beskjed om at han spiser mye. Dem spiser jo brødmat som barnehagen steller i stad kl. 13 - 13.30 MEN jeg har jo også fått høre at han er treg til å komme i gang med maten. Han begynner å spise når de andre er ferdige.. Mulig dem da stopper han fra å spise..

 

Vil jo aldri i verden fungere med middag kl. 16.30 her i huset. Da har vi så vidt kommet inn døra og mannen er ikke hjemme før ca. kl 17-17.30

Skrevet

Nå har'n jammen ta meg fått i seg en skive med sjokade også..

Ja, sjokade.. hender han får det inn i mellom

Skrevet

Kanskje du kan gi ham litt frukt eller en brødskive på vei hjem fra bhg så holder han til middag :o)

 

 

Skrevet

Mange unger får faktisk bedre apetitt av barnehagen. Bruker meir energi, og trenger påfyll. Særlig unger som er litt småspiste kan snu heilt, og bli slukhalser. Ei i vår barnehage spiste nesten ingenting, og foreldrene var kjempefortvilt. Begynte å spise etter hu begynte i barnehagen, og ein dag hadde hu spist 8 skiver uten skorpe!! Då var til og med personalet sjokka!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...