Gå til innhold

Blir så frustrert


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en datter som blir 3 år i oktober. Siden tidlig sommer så var hun veldig interessert i å tisse på do. Men etterhvert så har interessen dabba veldig av. Jeg vet at hu har bra blærkontroll,for noen ganger har hu våkna om natta og gått på do av seg selv. Hu sier nå på dagen"jeg må tisse" Men hvis jeg så mye som hinter om å gå på do så blir hu illsint og begynner å grine. Jeg har prøvd å ikke presse henne for mye. Lot det være en god stund. Men jeg mener det at når hun begynner å bli så stor og faktisk klarer å sifra når hun må på do(selvom hu helst tar det i bleia)så er vel på tide å slutte med bleie snart?

 

Hu ville gå med truse på mårran i dag og ropte til meg"mamma,jeg må på do og tisse" Å da er jeg kjempe oppmuntrende og sier at hu er kjempe flink som sier fra. Men med engang vi kom på badet så ville hu ha på se bleie og det ble det ramaskriket.

What to do?

Skal jeg bare la henne gå med bleie og bare vente til hu blir superklar selv? Tror noen ganger at det er mest latskap fra henne siden.

 

Håper noen har noen gode råd eller tips til meg=)

 

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Skjønner godt at du blir frustrert, hun har jo tydelig kontroll over sakene.

Hos oss har vi en brio-klovn (sånn stang som man putter ringer på). For hver gang han er på do, får han en ring på stanga, og når alle ringene er på plass, får han en is.

Han var heller ikke så gira på klistremerker til dobesøket.

 

Kanskje du kan kjøpe noen fine hårstrikk, med glitter og sånt på, så får hun ett hårstrikk rundt handa for hver gang hun er på do. Og når hun har X hårstrikk, får hun en is.

 

Ellers går det jo an å lokke med nonstop for hver gang hun tisser/bæsjer på do? Hvis hun er glad i søtt, kanskje det er det som skal til for å få henne til å like potta/do.

 

Hmm, ellers har jeg ingen tips. Finnes jo utallige slike belønningssystemer, ikke alle som fungerer. Noen velger gladelig bort premien, så lenge de slipper alt styret med do:-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...