Gå til innhold

Norge - for godt til å være sant


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

joda.

 

men når man er tilreisende får man som regel servert det beste av landet? tviler på at han har grunnlag til å uttale seg om norges situasjon etter ett par uker på besøk (aner ikke hvor lenge han var)

Skrevet

Det verste av Norge kan likevel aldri sammenlignes med det verste av USA. Og når det kommer til å løfte de i samfunnet som trenger et løft, kan vel USA ikke helt sammenlignes med Norge. Du kan jo tenke deg om du var aleneforsørger som tenåring. Hvor ville du ha bodd da?

Skrevet

men nå blir grunnlaget helt feil å sammenligne også da? det blir som å sammenligne en sebra med en krokodille. begge er dyr, men likheten slutter også der.

nei, det verste av norge kan ikke sammenlignes med det verste der borte, men allikevel, det verste her hjemme er en realitet for mange. og verdens beste og rikeste land burde strengt tatt ikke hatt denne realiteten?

og når man på død og liv skal trekke alenemor situasjonen frem, blir det bare helt feil. ingen over den vide verden har det bedre enn alenmødre har det her hjemme. ser derfor ikke på alenforsørger debatten som en reell problemstilling jeg? (økonomisk vel å merke)

men på den annen side, om man snakker faglig kompetanse ved f.eks helseomsorg (ta bort den økonomiske belastningen i USA) hvor ville du ha blitt behandlet?

norge er bra, ingen tvil om det, men ikke over middels bra.

Skrevet

Har vi virkelig verdens laveste mordrate? Da er i så fall ikke (selv)mordsraten inkludert...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...