*Vetlis* Skrevet 29. august 2007 #1 Skrevet 29. august 2007 Har gått til ekstra oppfølging denne gangen pga tidligere historier med dødfødsel, risikosvangerskap og 2 ma. Men jeg blir så oppgitt for det virker ikke som den ene legen vet hva den andre gjør?? Feks, spesialisten på gyn.pol. fulgte meg opp med ul til uke 12. Fordi jeg mistet tidlig sist. Men han glemte å se på forhistorien min. Mistet i uke 37-39 for mange år siden og tulla hadde kromosomfeil.... dette ble oversett. Så ingen tilbud om fostervannsdiagnogstikk. Han satt meg på Albyl E. for å forhindre MA igjen. Men glemte at jeg danner antistoffer mot barna mine. Dette kan føre til økt blødningstendenser. Å bivirkninger av Albyl E er jo akkurat blødningstendenser. Å lille meg spør om det er helt riktig at jeg skal bruke disse??? Jada, det går så fint atte! Almenlegen min sier rett ut at han ikke aner noe om tilstanden min (betryggende) jeg må søke opp info på nett og gi til han liksom og fortelle sekretærene hans hva slags prøver de skal ta og hvor de skal sendes! Jeg ringer Ullevåll for prøvesvar i går, å sekretærern der gir ut svar. Jeg spør om det er bra eller dårlig? Aner ikke jeg, svarte hu!!! Takk skal du faen i meg ha! Ok, ringer til 3 overleger selv jeg (kremt) De kan sikkert gi svar! Å ja da, tilstanden min er ikke så ille, faktisk bedre i dette svangerskapet enn sist med sønnen min. Men det er 3 ting jeg må holde meg unna!!! Ekstremsport, Ibux og ALBYL E!!!!!!!! Gulp!!!! Å det blir mest sannsynlig KS rundt 7 januar ( 2 uker før tiden ) . Beklager langt innlegg, men måtte bare få det ut!!!
Gkm1 Skrevet 29. august 2007 #2 Skrevet 29. august 2007 Helsenorge på sitt beste hører jeg At det går ann sier nå bare jeg!! Jeg hadde nok eksplodert for lenge siden om jeg hadde vært i dine sko! Fatter ikke at det er mulig! Ønsker deg all lykke og måtte du finne deg en lege som vet hva han driver med! Stor trøste klem!
*Vetlis* Skrevet 29. august 2007 Forfatter #3 Skrevet 29. august 2007 :-) Tusen takk Gkm1! Ja, jeg sitter ikke på sidelinja å venter kan du si, ringer opp de jeg kan selv, å det hjelper som regel. De hører på meg og nå skal jeg til oppfølging hos en som er spesialist på det som feiler meg :-)
Frukten og To små Skrevet 29. august 2007 #4 Skrevet 29. august 2007 Huff, retter stor kritikk med deg mot helsevesenet! det svikter gang på gang og alltid i de viktige sakene :/ Er trist å høre at du får en slik behandling, virker som ingen vet noe. Og det er for mye for langt når du må henvende deg til overlege, da jeg personlig mener at dette er det fagfolk lenger ned på rangstigen som skal vite. Tenk å gi deg et prep. som du ikke skal bruke i det hele tatt, herregud så utrolig!!! Kjenner at jeg tenner på pluggene mine, hadde det vært meg vet jeg ikke hva jeg hadde gjort. GRR!
Gkm1 Skrevet 29. august 2007 #5 Skrevet 29. august 2007 Kjempeflott! Fikk litt panikk på dine vegner etter å ha lest historien Har en venninne som også mistet i uke 39 fordi hun ikke hadde fått rett oppfølging så jeg får altid litt angst når jeg leser om slike tilfeller som ditt. Lykke til
Gjest Skrevet 29. august 2007 #6 Skrevet 29. august 2007 Høres helt sprøtt ut! Det skal jo ikke være ditt ansvar å informere legene om dette, synes du i alle fall burde bytte fastlege! Eller finne en jordmor å gå til. Så dårlig oppfølging har jeg ALDRI hørt om! Synd å si det, men det er godt du ordner opp selv, men det burde jo ikke være sånn! Skjønner veldig godt at du er frustrert over dette!
Tooblind Skrevet 29. august 2007 #7 Skrevet 29. august 2007 Vet du hva? Dette her er et glimrende eksempel på at helsevesenet i Norge ikke fungerer. Når vi som pasient må fortelle legen hva slags prøver han skal ta..?? Helt horribelt. Og ikke undersøker de bakgrunnen til folk heller da.. Jeg måtte jo fortelle legen min hva Crinone og albyl-e er for noe, for det hadde hun aldri hørt om, og hun hadde aldri hørt om at Crinone kunne hjelpe en spire til å sitte. Ja jeg er ihvertfall et levende eksempel på det. Jeg blir så oppgitt!!
Gjest Skrevet 29. august 2007 #8 Skrevet 29. august 2007 Når en lege ikke vet hva Albyl-E er, er det kanskje på tide at den legen finner seg noe annet å gjøre. HÅRREISENDE!!! Jeg jobber i tannhelsetjenesten og ville syns det var helt uakseptabelt om en tannlege ikke hadde visst dette, men en lege!! Jeg har ikke ord...
*Vetlis* Skrevet 29. august 2007 Forfatter #9 Skrevet 29. august 2007 Tusen takk for fine tilbakemeldinger :-) Ja, jeg er mildt sagt ganske rystet selv også.... Å det er forferdelig slitsomt å hele tiden måtte følge med og " overvåke" det som skjer, fordi jeg ikke stoler på at legene gjør det de skal. Har nok annet å tenke på å bekymre meg for, men har overlatt alt til helsevesenet en gang for mye og det gjør jeg ikke igjen :-( Å når det gjelder den Albyl E saken.... Bah!!!! Er alt jeg har å si! Å ja, jeg har også måttet fortelle legen min om virkningen av dette preparatet helt utrolig!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå