Anonym bruker Skrevet 28. august 2007 #1 Skrevet 28. august 2007 Jeg har de siste dagene hatt noen småblødninger, elller utflod med farge. Det ser ut som det er gammelt blod(brunt) og er ikke så mye at det renner, men er noe der hver gang jeg går på do. Er livredd nå og vet ikke hva jeg skal gjøre. Trodde ikke man fikk blødninger så sent i svangerskapet om det ikke er noe som har skjedd. Noen som har opplevd det samme?
Erisa* Skrevet 28. august 2007 #2 Skrevet 28. august 2007 Hei, du! Det kan nok være en del harmløse årsaker til blødning i 12.uke, men du bør kontakte lege likevel, for å undersøke hva som skjer. Jeg har selv hatt blødninger, men tidligere. Kjenner ei som hadde mye blødninger i 2.trimester, og det gikk helt fint med både henne og barna hennes, men det er ikke dumt å kontakte lege likevel. Så slipper du å bekymre deg så mye også. Ring til føden eller legevakten. Håper alt går bra! Lykke til!
Prinsesse 07+nurk juni 2011 Skrevet 28. august 2007 #3 Skrevet 28. august 2007 Det kan være helt normalt. Mange som kan blø senere i svangerskapet også. Kan være en slimhinne som det har blødd litt av, men er vel greit å ringe legen for en sjekk for sikkerhets skyld? bedre å være førevar, enn ettersnar:)
MC81 Skrevet 28. august 2007 #4 Skrevet 28. august 2007 Alle blødninger uanset hvors små eller store de er bør bli sjekket ut. Sikkert ingenting og uroe seg for men godt å sjekke det for det!
metteflette Skrevet 28. august 2007 #5 Skrevet 28. august 2007 Jeg hadde også det samme som deg rundt uke 12 og 14. Jeg ringte jordmor jeg og fikk til svar at det var slikt som kunne skje. Er du veldig engstelig så ta kontakt med lege eller jordmor, ta evt privat ul.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå