Helnøtt med spire:) Skrevet 28. august 2007 #1 Skrevet 28. august 2007 Har en diskusjon her hjemme med min kjære:)
arbeidsuhellet14.juli Skrevet 28. august 2007 #2 Skrevet 28. august 2007 Her har vi tatt pauser da de har gitt lyd/tegn på at de ikke vil mer. Noen ganger etter 30min andre ganger etter 2-3 timer
Helnøtt med spire:) Skrevet 28. august 2007 Forfatter #3 Skrevet 28. august 2007 Oi, mim feil. Glemte å skrive at jeg mente hvor mage år:)
LisseUmmaNuddeAtteJamPjøver Skrevet 28. august 2007 #4 Skrevet 28. august 2007 Stol til minst fylte 7, helst lengre. Pute som et absolutt sistevalg før det.
TurangaLeela Skrevet 28. august 2007 #5 Skrevet 28. august 2007 det er en viss høyde, men husker ikke hvor mye?
Helnøtt med spire:) Skrevet 28. august 2007 Forfatter #6 Skrevet 28. august 2007 Da hadde jeg rett ja!
Gjest Skrevet 28. august 2007 #7 Skrevet 28. august 2007 150 cm ifølge reglene, men det lages ikke seter til de sove 135 (ennå...) så etter 135 tror jeg ikke de skriver noen bot om de sitter rett på bilsetet.
Korse76♥ Skrevet 28. august 2007 #8 Skrevet 28. august 2007 fra vegvesen.no: Sikring av barn i bil: Nye regler fra 9. mai 2006 - Barn er ekstra utsatt ved bilulykker. Det er derfor viktig med forbedringer i regelverket for sikring av barn i bil, sier samferdselsminister Liv Signe Navarsete i forbindelse med at Samferdselsdepartementet nå har vedtatt mer detaljerte regler. [28.04.2006 13:30] For barn som er under 150 cm høye skal det alltid brukes godkjent sikringsutstyr i person-, vare- og lastebil. Barn mellom 135 cm og 150 cm kan bruke ordinært bilbelte dersom annet sikringsutstyr ikke er tilgjengelig, går det fram av nye endringer som er fastsatt av Samferdselsdepartementet. De nye reglene, som trådte i kraft 9. mai i år, medfører at: * Barn under 135 cm skal alltid bruke godkjent barnesikringsutstyr som er riktig i forhold til barnets vekt. * Barn mellom 135 og 150 cm skal bruke godkjent barnesikringsutstyr dersom det finnes i bilen. Dersom slikt utstyr ikke finnes i bilen skal bilens ordinære bilbelte brukes. * Kravene om særskilt barnesikringsutstyr gjelder ikke for barn som veier over 36 kg (uavhengig av høyde). Disse barna skal bruke ordinært bilbelte. Det er viktig at bilbeltet ligger over barnets skulder og ikke over halsen. * Barn skal ikke transporteres i bakovervendt barnestol i forsetet der det er kollisjonspute. Unntaket er hvis kollisjonsputen er deaktivert (koblet ut) manuelt eller automatisk. * Barn under tre år kan ikke transporteres i bil som ikke har bilbelte montert. * Det finnes mange ulike typer godkjent sikringsutstyr i ulike vektklasser. De nye reglene endrer ikke på dagens kategorier av godkjent sikringsutstyr slik disse er regulert gjennom ECE-reg. nr. 44.03.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå